Ar kviesti vaikus į savo vestuves? Iškyla ir teorijų, kad, jei turintys vaikų artimieji neturi kam jų palikti namuose ir žada su jais vykti į vestuves, tai geriau gal išvis tegu nevažiuoja…

„Nuotakos biblija“ autorė Simona Krasauskienė atsakė taip, kaip pasakytų ne viena vestuvių planuotoja: jei buvo kažkokių trukdžių, reiškia, kad vestuvės nebuvo itin gerai suplanuotos ir vaikų klausimas nebuvo apgalvotas.

Visada reikia galvoti apie kiekvieną svečią. Visi turėtų jausti jūsų rūpestį ir komfortą, nesvarbu, kad tai JŪSŲ diena. Visi kviesti žmonės yra artimieji, jus mylintys,  kurie laukia jūsų vestuvių,  kaip ir jūs patys. Svečiai ruošiasi, stengiasi,  išleidžia daug pinigų, džiaugiasi kartu su jumis ir, turbūt, braukia ašarą ceremonijos metu. Jų tikslas nėra sugadinti Jums vestuves. Svečių vaikučiai taip pat yra jūsų maži artimieji, kuriems nuobodu: varginanti ceremonija, kur reikia tylėti, sėdėti ramiai. Jie nesuvokia, kad šį kartą ne jie yra dėmesio centre. Ar prisimenate save vaikystėje, kai močiutė jus vesdavosi į bažnyčią? Ar daugeliui iš jūsų bažnyčia asocijuodavosi su nuostabiai praleistu laiku ? Vaikai pavargsta, jaučia diskomfortą, jiems liūdna ir jie verkia arba pradeda išdykauti. Beje, viešose vietose tėvai taip pat jaučia diskomfortą, gėdą dėl savo vaikų elgesio. Tokiu metu jie patiria tikrą vargą, stresą, nes būtent viešumoje sunkiausia kontroliuoti savo mažą išdykėlį. Tikiu, kad jei būtų kam palikti vaikus einant į tokias šventes, tai tėvai mielai juos paliktų, bet jei šventė yra artimiausių žmonių, tai patikimų auklės variantų daug mažiau. Pabandykite suprasti tėvus, vaikus, atsipalaiduokite, susitelkite tik į savo mylimą žmogų ir į tai, kam skirta ši diena.

Vaikų žaidimai

Pagalvokite, kaip jūsų vestuvėse bus užimti vaikučiai. Gal būt padės batuto nuoma, pasamdytas personažas, auklė. Puikus sprendimas yra atskiras stalas vaikams su vaikiškomis vaišėmis, pieštukais, spalvinimo knygelėmis, kaladėlėmis. Gal net atskira vaikų erdvė su žaidimais. Jei pradėjus planuoti jau žinote, kad vestuvėse bus vaikų, tai stenkitės pasirinkti sodybą, kur vaikams būtų saugu, gal būt ten yra ir zona vaikams pažaisti arba net papildoma paslauga – auklė. Pasirūpindami šiuo klausimu būsite laimingi ne tik jūs, bet ir vaikučiai, o labiausiai pamaloninti liks vaikų tėvai. Dar ilgai prisimins, kaip gražiai pasielgėte. Nepamirškite apie vaikus įspėti ir šventės vedėjo. Vedėjas tikrai susitvarkys su šiuo klausimu, o gal net padės jums išspręsti vaikų užimtumo dilemas.

Pagalvokite, kokių linksmų spalvų į vestuves įneš vaikai. Visų pirma, tai papuoš jūsų ceremoniją: nuotaką gali lydėti gražus vaikučių būrys, jie gali nešti žiedus, barstyti žiedlapius, priekyje nešti mielus arba juokingus užrašus. Žinoma, prieš tai įsitikinkite, ar jūsų mažieji padėjėjai tikrai įvykdys savo užduotis – parepetuokite su jais bažnyčioje. Jei finale jie vistiek iškrės kokį pokštą ( dažniausia tai būna pabėgimas pas savo tėvus)  vidury eisenos link altoriaus, tai nieko tokio – bus ką prisiminti. Vestuvės dėl to nesužlugs.

Vaikai puikiai sudalyvauja fotosesijose. Paieškokite internete variantų, kaip vaikučiai gali ją pagyvinti. Jus nustebins ir labai pradžiugins nuotraukų rezultatai.

kids-wedding-party

Dar vienas mitas, kurį norisi paneigti: vestuvėse ir baliuose vaikams ne vieta- ten visi geria. Girti žmonės nuskriaus vaikutį, vaikams nėra ko būti ten, kur žmonės vartoja svaigalus.

Pirmiausia kyla klausimas, kas per žmonės dalyvaus jūsų vestuvėse, kad ketina taip gerti, kad nematytų aplink lakstančių vaikučių ar net gali juos nuskriausti? Mes gyvename nebe tame amžiuje, kai vestuvės yra vieta svaigintis. Šiais laikais vestuvėse mes linksminamės- šokam, juokaujam, žaidžiam, klausomės muzikos ir įsitraukiame į vestuvių vedėjo siūlomą veiklą.

Antra, abejoju, ar save gerbiantys tėvai vartos alkoholį vestuvėse, kai šalia bėgioja jų vaikai.

Vis gi, apgalvotas vaikų klausimas planuojant, užbėgs visoms problemoms už akių.

Jeigu jums nepatinka kažkoks elgesys jūsų vestuvėse, tai yra gera patarlė: patinka- pasakyk, nepatinka- būtinai pasakyk. Gal problema išnyks tą pačią akimirką.

Džiaukitės savo švente, matykite tik teigiamus dalykus, nesigadinkite nuotaikos kreipdami dėmesį į smulkmenas. Problemas prisiminkite kaip juokingus atsitikimus, ypač, tas, kurios susijusios su vaikais. Nepamirškite, kad  po vestuvių ir JŪS vaikučių turėsite.

Straipsnio autorė vestuvių planuotoja Iveta – noriuisteketi.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą