Tikrai ne kartą ir ne du vestuvių muzikantai yra išgelbėję vestuves savo energija, humoru ir entuziazmu. Jų kalba – muzika ir dainos, o ne paprastas iš lapo perskaitytas tekstas, dėl to vestuvininkai gyvus muzikantus mėgsta.
Gyvus? O būna ir negyvų? Turime omenyje, kad dažnai visas vestuvių vakaro vedimas patikimas vedėjo ir jo kolegos Dj‘aus komandai, kuriuos taip pat rinktis reikia atsakingai. Muzikinis fonas yra, tačiau emocijų tik tiek, kiek sklinda iš kolonėlių. Dėl to gyva muzika yra vertinama tų, kurie renkasi tradicines vestuves.
Kaip išsirinkti vestuvių muzikantus
Vestuvių muzikantus išsirinkti yra gana sudėtinga, nes tai reikalauja nemažai laiko. O laikas reikalingas video peržiūrai ir įvairių skelbimų skaitymui.
- Peržiūrėkite muzikantų paslaugų skelbimus. Rinkitės tuos, kurie skelbiasi visur. Reiškia jie dirba aktyviai, iš to gyvena. Tai nėra tik muzikos mokytojų komanda, kuri savaitgalį nori papildomai užsidirbti. Tie, kas aktyviai dirba, yra savo srities profesionalai.
- Peržiūrėkite Youtube video. Vestuvių muzikantai dabar save pristatyti gali vaizdais iš vestuvių, kuriose jie grojo. Tai geriausias jų darbo kokybės įrodymas. Nereikia surežisuotų vestuvinių klipų – reikia „gyvo“ veiksmo realiose vestuvėse.
- Pabandykite paieškoti atsiliepimų ir komentarų. Vertinkite juos kritiškai, nes visada atsiranda tokių, kurie vietoj gyvos muzikos per vestuves būtų klausę DJ David Guetta ar Shakiros muzikos, todėl savo nepasitenkinimą mėgsta „taškyti“ ne gyvai, o po anoniminiais komentarais.
- Pakalbėkite su vestuvių organizatoriais arba vedėjais, net jei ir jų nesamdote. Jie visada turi, ką rekomenduoti. Rekomenduoja tik tuos muzikantus, su kuriais patys yra dirbę.
- Užklauskite Facebook’e arba forumuose. Pasižvalgykite kontaktų portale nuorodos.lt arba tiesiog paprašykite žmonių rekomenduoti. Jie rekomenduos tuos, kuriuos jau matė ir buvo patenkinti jų paslaugomis, tad turėsite realų pagrindą manyti, kad tai tikrai geri ir profesionalūs muzikantai.
Vadovaukitės sveiku protu ir neskubėkite.
Beje, muzikantų pradėkite ieškoti likus 6 mėnesiams iki vestuvių, o gal ir dar anksčiau. Vasarą jų darbotvarkė įtempta, tad pasirinkę simbolinę vestuvių datą (pavyzdžiui 7 mėnesio 7 dieną, arba 08-08), galite susidurti su problema rasti neužimtą muzikantą.
Vienas muzikantas ar grupė?
Viskas priklauso nuo kainos, patirties ir instrumentų. Kartais per vestuves yra samdomas pavienis muzikantas, kuris groja savo programą, pavyzdžiui, akordeonu, o vestuvių muzikantų grupė dirba visą likusį vakarą. Taip vestuvės tampa ir kultūringu reginiu, ne tik šlagerių vakaru.
Dauguma atvejų vestuvių muzikantai buriasi į 2-3 asmenų grupes. Kaip taisyklė vienas narys yra vokalas, kitas akomponuoja klavišiniais. Kartais būna ir trečias akomponuojantis pučiamuoju instrumentu arba akordeonu. Šiuolaikinės sintezatoriaus galimybės yra praktiškai begalinės, todėl šis vienas įrankis atstoja ir būgnus, ir arfas, ir DJ.
Kiek kainuoja vestuvių muzikantai?
Visi ima skirtingai, tačiau dažniausia kaina – 100 eurų už valandą. Jei muzikantai dirbs nuo 6 iki 12 val. vakaro, reiškia jie kainuos 600 eurų.
Dėl kainų visada galima derėtis ir susitarti su muzikantais ir kitas sumas. Kai kurie daro savo mini-programas, persirengia renginio metu įvairiais personažais, pavaduoja vedančiuosius ir net piršlius, todėl jų atlygis gali būti ir didesnis.
Pigios paslaugos šioje srityje reiškia nepatyrimą. Jei nepatyrusio vedėjo atveju vakarėlį gelbsti kai kurie entuziastingi svečiai, tai nepatyrusio muzikanto problemos neišspręs niekas, nebent DJ, kuris savo darbą pradeda po muzikantų pasirodymo.
Vestuvių muzikantai paprastai turi savo dainų repertuarą, kurį būtina iš anksto aptarti. Jei vestuvėse dalyvaus publika iš įvairių šalių, verta pagalvoti apie tarptautinių dainų repertuarą, nes vien tik lietuviška ar rusiška muzika nebus labai geras sprendimas.
Taip pat su muzikantais derinami ir kai kurie renginiai, kuriems reikalingas muzikinis fonas. Bet čia jau techniniai dalykai – svarbiausia, surasti tinkamus muzikantus Jūsų vestuvėms.
Parengė – wed.lt
Kasdien jus skaitau, aciu!