Santuokos dieną visi jaunavedžiai išdidžiai pozuoja rodydami ką tik žiedais papuoštas rankas, todėl ne be reikalo rūpinasi kokybišku manikiūru. Tačiau kalbant apie žiedus, jau per pirmąsias vestuvių metines dalis vestuvinių žiedų atsiduria nykiuose stalčių kampuose, iš kurių į dienos šviesą nėra ištraukiami ištisus mėnesius. Ir visai ne todėl, kad santuoka ėmė klibėti, dažniausiai nenešiojantys vestuvinio žiedo dėl to kaltina patį žiedą.
Vyrai paprastai teigia, kad žiedo nemūvi, nes prie jo nepriprato, jiems nepatogu, moterys dažniau žiedus paslepia, kai šie tampa per maži arba per dideli. MJ Juvelyrikos įkūrėjas, juvelyras Marius Jancevičius teigia, kad teisingai pasirinkti žiedai tikrai nebus paslėpti dėžutėse. Taigi, kaip išsirinkti žiedus, kurie lydės visą gyvenimą?
Ar Jūs, kaip juvelyras, galite išskirti kažkokią tendenciją, kokie sprendimai pasirenkant vestuvinius žiedus lemia, kad vėliau žiedai yra nenešiojami?
Manau, kad taip. Dažniausiai žiedų po vedybų nenešioja tie žmonės, kurie jiems neteikė didelės reikšmės ir prieš santuoką. Tie, kurie patys nedalyvavo žiedų kūrime, neturėjo vizijos, nesitarė su juvelyru, o tiesiog nusipirko vestuvinius žiedus parduotuvėje, arba net nesimatavę užsisakė internetu. Tai nereiškia, kad parduotuvėse esantys žiedai kuo nors blogi, tiesiog jie dažniau numetami į šalį, dėl to, kad nebuvo kurti specialiai kliento pirštui ir galbūt buvo įsigyti pernelyg spontaniškai, atsižvelgiant tik į kainą, svorį ar pan. ir tik vėliau paaiškėjo, kad konkrečiam žmogui jie labai nepatogūs. Be to, kai žmonės žiedus užsisako individualiai, jie apie juos daugiau galvoja, įdeda savo viltis, mintis, svajones – tokie žiedai emociškai būna brangesni ir juos norisi matyti ant piršto kasdien.
Naivu tikėtis, kad visą gyvenimą žmogaus rankos išliks tokios, kokios buvo vestuvių dieną, kodėl juvelyrai atsisako padidinti ar pamažinti, kai kuriuos žiedus?
Padidinti ar pamažinti žiedo nepavyksta tada, kai yra itin daug akučių. Jei norite, kad Jūsų vestuvinius žiedus puoštų akutės, būtinai pasitarkite su juvelyru, kiek jų gali būti ir kaip jos turėtų būti įdėtos, kad vėliau žiedą būtų galima padidinti arba pamažinti. Iš tiesų, ne veltui tradiciniai vestuviniai žiedai yra lygūs. Būtent tokie geriausiai tarnauja visą gyvenimą, nes juos galima lengvai didinti ar mažinti, kai metams bėgant keičiasi savininko ranka.
Vyrai, kurie niekada nesipuošė jokiais aksesuarais teigia, kad priprasti prie vestuvinio žiedo jiems itin sunku, ką patartumėte?
Manau, kad pripratimas prie žiedo yra vienas mažiausių santuokos iššūkių, tad įveikiamas kiekvienam. Iš savo patirties pasakysiu, kad kokybiško, individualiai pagaminto žiedo žmogus ima nebejausti po mėnesio.
Vestuvinis žiedas – kasdieninis aksesuaras, kaip juos išsaugoti nepraradusius išvaizdos daugybę metų?
Nenorėčiau vestuvinio žiedo vadinti tik aksesuaru, nes nuo pastarojo jį skiria vienas esminis dalykas – emociškai jis visada yra gerokai brangesnis nei bet koks kitas papuošalas. Todėl ir pasaugoti vestuvinį žiedą reikėtų labiau. Iš tiesų, patarimų kaip saugoti žiedus internete knibžda ir dauguma jų yra geri, bet aš paminėsiu tris esminius.
Dirbant buities, sodo, remonto ar panašius darbus, būtina dėvėti pirštines. Kai pirštinių dėvėti negalite, tačiau dėl atliekamos veiklos žiedas gali susitepti, apsibraižyti ar pan. geriau jį nusiimti ir užsidėti tik tada, kai tokie darbai bus baigti. Ir žinoma, retkarčiais reikėtų parodyti žiedą juvelyrui, šis profesionaliai nuvalys, patikrins būklę, pasakys ar nėra žymių pažeidimų.
Taigi norint, kad vestuvių žiedai lydėtų visą gyvenimą, tereikia juos atidžiai išsirinkti, o vėliau taip pat atidžiai saugoti. Juk tai ne tik papuošalas – tai meilės ir šeimos simbolis.
MJ Juvelyrikos įkūrėjas, juvelyras Marius Jancevičius
Redaktorė G. Dobilaitytė
Dėl tos priežasties verčiau rinktis kuo paprastesnius, su minimaliu dekoru žiedus. Norint sutaupyti, reikėtų pirkti rudens pabaigoje, kai taikomos nuolaidos, arba ieškoti internetinėse parduotuvėse. Dydį nusistatyi fizinėje parduotuvėje ir pirkti internetu, jei randi pigiau norimo dizaino žiedelius.