Apie nuotakų sukneles, jų mados tendencijas, atitikimą figūrų tipams ir daugybę kitų aspektų informacijos knibždėti knibžda. Kartais net gali pasirodyti, kad vestuvių dieną svarbi tik jaunosios išvaizda, o jaunasis kaip atrodys, taip bus gerai. Bet vis dėlto vestuvės – dviejų žmonių šventė ir abiejų išvaizdai (net ir jaunikio makiažui) reikia skirti vienodą dėmesį. Taigi… Jaunojo kostiumas. Koks? Kur? Kaip? Kada? Už kiek?
Vestuvinis kostiumas yra tokio pat svarbumo drabužis, kaip ir nuotakos suknelė, todėl jam išsirinkti reikėtų skirti ne ką mažiau laiko ir lėšų. Pirmiausia turite nuspręsti kokio kostiumo Jums reikia. Jaunojo apranga turi atitikti šventės stilių. Nepamirškite, kad jaunojo aprangą reikia derinti ir prie jaunosios suknelės. Žinoma, ne iki saldžių detalių: nebūtina rištis tokios spalvos varlytę, kokia yra nuotakos puokštė, tačiau stilius privalo derėti. Prie jaunosios itin prabangia, ilga suknele, jaunasis su glamžyto lino kostiumu atrodys kaip netyčia pasipainiojęs prašalaitis, kaip ir jaunoji dėvinti tautinius rūbus greta ištaigingu smokingu pasipuošusio vyro. Taigi pirmais žingsnis – nuspręsti kokio stiliaus bus vestuvės ir jaunųjų apranga.
Kai jau žinote ko norite, reikia išsiaiškinti koks kostiumo modelis labiausiai tinka figūrai. Nedidelė bėda, jeigu jaunasis dažnai dėvi kostiumus, tokiu atveju, paprastai pats gerai žino, koks kirpimas tinka, tačiau, jeigu kostiumas retas svečias vyro garderobe, prieš vestuves vertėtų pasimatuoti kuo daugiau variantų ir pasitarti su profesionaliais konsultantais ar stilistu.
Išaiškėjus kokio stiliaus ir kirpimo kostiumas reikalingas, belieka nuspręsti, kur jį įsigyti. Čia yra trys variantai: siuvimas, pirkimas ir nuoma.
Kostiumo siuvimas, iš tiesų, leidžia turėti būtent tokį drabužį, kokio norite, nors tai ir kainuoja šiek tiek brangiau. Jei jau apsisprendėte, svarbiausia susirasti patikimą, savo sritį išmanantį siuvėją, kuris padės išrinkti audinį, patars dėl Jums tinkančių spalvų, modelio ir darbą atliks laiku ir nepriekaištingai. Negailėkite laiko gero siuvėjo paieškoms, domėkitės rekomendacijomis, prašykite darbų pavyzdžių ir būtinai pasirašykite sutartį. Siuvimą rinktis būtina, jeigu kiti kostiumo įsigijimo variantai netinka, dėl itin netipiškos figūros ar kitų priežasčių.
Dar daugiau laiko, nei gero siuvėjo paieškoms ir primatavimams, reikia nusprendus kostiumą nuomotis. Nuoma – pats pigiausias ir pats rizikingiausias vestuvinio kostiumo įsigijimo būdas. Visų pirma Jums teks išsimatuoti labai daug kostiumų, kol rasite tą, kurio dydis idealiai tiks Jums, kurio audinys bus kokybiškas, stilius tinkamas, o kaina prieinama. Labai gali būti, kad perėję visus savo miesto nuomos salonus, tokio kostiumo ir nesurasite. Šiuo atveju svarbiausia nenuleisti kokybės kartelės. Jeigu nerandate idealaus kostiumo išsinuomoti, nesinuomokite bet ko, geriau mėginkite kostiumą nusipirkti ar pasisiūti.
Kostiumo pirkimas yra tarpinis variantas tarp siuvimo ir nuomos tiek savo kaina, tiek laiko sąnaudomis ir sėkmingo pasirinkimo tikimybe. Gera žinia nusprendusiems pirkti kostiumą yra ta, kad parduodamų kostiumų pasiūla paprastai būna gerokai didesnė nei nuomojamų, kainos šiek tiek mažesnės nei siuvimo, o be to esant reikalui salonas pasiūlo atlikti nedideles korekcijas – kelnių ir švarko rankovių trumpinimą, liemens siaurinimą ir t. t. Jeigu nepasitikite savo jėgomis ir parduotuvių konsultantais, rinktis vestuvinio kostiumo eikite kartu su stilistu. Idealu, jeigu jis padės išsirinkti tokį kostiumą, kuris vėliau tiks ir kitoms iškilmingoms progoms.
Taigi ne tik nuotakos suknelė yra verta daugybės laiko, dėmesio ir lėšų – jaunojo kostiumas taip pat turi spindėti kokybe, geru skoniu ir patogumu.
Komentarų nėra