Vestuvių planuotojai, koordinatoriai, dekoratoriai, fotografai, vedėjai, transporto, maisto teikėjai – neretai visa armija žmonių įdeda savo indėlį į vestuvių šventę, tam kad ši būtų tobula ir patenkintų jaunųjų bei svečių lūkesčius. Tačiau kiekvieną vasarą, vestuvių sezono įkarštyje, žiniasklaidoje ar iš draugų pasakojimų kone visiems tenka išgirsti istorijų apie tai kaip vienas ar kitas nesąžiningas paslaugų teikėjas sugadino vestuvių šventę, padarė finansinių nuostolių ar kitaip apkartino jauniesiems šventės planavimą. Pateikiame keletą patarimų, kaip išvengti aferistų organizuojant vestuves.

  1. Skirkite pakankamai laiko.

Mažesnė tikimybė įsipainioti į nesąžiningų žmonių pinkles yra tada, kai turite daugiau laiko ir netenka paslaugų užsakinėti paskubomis. Turėtumėte būti atidesni, jeigu vienas ar kitas paslaugų teikėjas yra laisvas vestuvių sezono įkarštyje, kai visi kiti užimti. Pasidomėkite kodėl taip yra, galbūt tiesiog tai gana naujas vestuvių rinkos žaidėjas, gal viena ar kita rezervacija pasinaikino dėl objektyvių priežasčių ir atsilaisvino Jums reikalinga data, bet gali būti ir taip, kad toks paslaugų teikėjas nėra patikimas ir ne veltui nesamdomas. Galbūt Jūs kažko nežinote, gal yra anksčiau apgautų klientų? Ieškokite kitų jaunųjų rekomendacijų, pasikalbėkite su žmonėmis, kurie yra samdę Jus dominantį paslaugų teikėją, kuo daugiau su juo bendraukite gyvai ir tik įsitikinę, kad nėra pagrindo nerimauti, samdykite.

  1. Vadovaukitės savo simpatija.

Neatidėliokite susitikimų su paslaugų teikėjais. Geras paslaugų teikėjas, visada skirs savo klientams tiek laiko, kiek jiems jo reikia. Bendraujant gyvai nesivaržykite, klausinėkite visko, kas Jus domina, stebėkite paslaugų teikėjo reakcijas, kūno kalbą. Nebijokite paklausti ir kaip būtų sprendžiami vienokie ar kitokie nesklandumai, aiškinkitės ar sutampa Jūsų požiūris į vestuves, profesionalumą, atsakomybę. Jeigu jaučiate, kad sunku rasti bendrą kalbą, pokalbiai nesivysto, jaučiatės nejaukiai ar tiesiog nesutampa auros, geriau paieškokite kitų paslaugų teikėjų. Juk savo šventės dieną, norėsite matyti tik Jums mielus žmones, tokie turi būti ne tik svečiai, bet ir paslaugų teikėjai.

  1. Nepamirškite rekomendacijų.

Rekomenduoti paslaugų teikėjus gali ne tik kiti jaunavedžiai, bet ir patys paslaugų teikėjai. Skamba keistai? Taip visai nėra. Dažnai jaunavedžiai turi bent vienos srities paslaugų teikėją, kuriuo dėl vienokių ar kitokių priežasčių pasitiki 100 proc. Gal tai labai gerai pažįstamas fotografas, gal ne kartą kitose šventėse matytas vedėjas ar sodybos savininkas. Nebijokite prašyti šių žmonių rekomendacijų. Visi jie vestuvėse dalyvauja mažiausiai kelis kartus per mėnesį ir tikrai žino, kuo galima pasitikėti, o kuo ne. Taip pat galima savo pastangas nukreipti tik patikimo vestuvių  planuotojo paieškoms, o jį suradus, kitų paslaugų teikėjų samdymą patikėti jam.

  1. Būtinai pasirašykite sutartį.

Auksinė taisyklė, kuri galioja visais atvejais – pasirašykite oficialią sutartį su paslaugų teikėjais. Net jei samdote pažįstamą žmogų, net jei tai Jūsų giminaitis, buvęs bendraklasis ar kaimynas – žmogus teikiantis profesionalias paslaugas privalo pasirašyti sutartį. Jeigu Jūsų pasirinktas paslaugų teikėjas vengia pasirašyti sutartį arba ragina pasirašyti sutartį, kurios turinys neatitinka to, ką susitarėte žodžiu, ieškokite kito paslaugų teikėjo. Tik turėdami sutartį, įvykus nesusipratimams galėsite teisiškai išsireikalauti to kas Jums priklauso.

Taigi verta įdėti šiek tiek pastangų tam, kad Jūsų švente rūpintųsi tik patikimi, profesionalūs ir gero Jums linkintys žmonės.

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą