Jei sutaupysite pinigų, tai sutaupysite ir nervų. Atsisakius keleto nereikalingų dalykų, suprasite, jog jų ir nereikėjo, kad vestuvės būtų tobulos. Ateinančios vestuvių mados yra palankios taupymui. Žinoma, kai kur taupyti tiesiog negalima: skaniai pavalgyti, linksmai praleisti laiką ir viską įamžinti – kiekvienos šventės svarbiausi tikslai.

Taigi, patarimai Jums:

 • Šventė be nakvynės. Taip jums tereikės išsirinkti restoraną su skaniu maistu ir malonia aplinka. Nereikės papildomai rūpintis gėrimais, nakvyne, ieškoti maisto tiekėjų, atkris ir kai kurie dekoravimo darbai. Žinoma, sutaupote pinigų.
 • Švęsdami vestuves paprastą dieną arba/ ir ne sezono metu, už paslaugas sumokėsite mažiau.
 • Kvieskite į vestuves tik  pačius artimiausius žmones. Neleiskite tėvams, artimiesiems „primesti“ jums svečius, su kuriais beveik nebendraujate, tokius, kuriuos „reikia“ pakviesti iš mandagumo, kaimynus, gimines ir pan.
 • Atsisakykite pabrolių ir pamergių. Atvirai pasakius, tai jau nebėra madinga. Atsisakę svitos, jūs išvengsite galvosūkių dėl to, kuriuos draugus, giminaičius kviesti į svitą, galvos skausmo dėl suknelių pasirinkimo, diskusijų patinka- nepatinka, sutaupysite pinigų gėlėms, nes nereikės pamergių puokštelių ir rekvizitų pabroliams.
 • Nepuoškite mašinų. Tai taipogi nebėra ant bangos. Jei mašina senovinė, tai ji ir taip graži. Geriau iš anksto pasirūpinkite, kad mašinos vairuotojas  būtų pasitempęs, mašina švari. O jei išsisuksite be specialios mašinos – VALIO.
 • Dovanos svečiams, tėvams ir pan. Dovanos svečiams, tai iš užsienio atkeliavusi tradicija. Norint sutaupyti, patarčiau jų atsisakyti. Tai jūsų vestuvės. Jūs dovanojate svečiams smagią šventę. Tėveliams malonesnė dovana bus nuoširdi kalba –  padėka žodžiu, negu išsiuvinėtas rankšluostis, dar vienas daiktas dulkėms rinkti jų lentynoje…
 • Kaip sutaupyti dekorui? Jei apsieisite vien puokštėmis ant stalo ir pasirinksite sezonines, ne brangias gėles, ką gali patarti floristės, tuomet tikrai neišleisite krūvos pinigų. Jei ketinate dekoruoti daugiau šventės „kampų“, juolab, jei apie dekorą ne ką nusimanote, tada tikrai sutaupysite nervų ir pinigų pasisamdę dekoratorę – floristę. Dažnai nuotakos pasimeta dekoravimo darbuose, prisiperka nereikalingos atributikos, daiktų, dekoracijų, o paskui nežino, kur visą tai dėti. Jos netinka arba lieka nepanaudotos, ypač, jei nenusimanote tokiuose dalykuose, tai tikrai galite daug kur suklysti dekoruodami: perkrausite, sugadinsite, kažko nepadarysite taip, kad pasiektumėte norimą rezultatą.
 • Saldus stalas. Šiuo metu didžiausia tendencija yra sentimentalus, namuose pagamintas saldaus stalo asortimentas. Saldumynus, tortus gali iškepti, sunešti svečiai, galite išsikepti tortą patys. Toks bus ir gražu, ir skanu, ir pigu. Niekas nesikabinės prie torto išvaizdos, kurį kepė mama, teta ar močiutė. Tokie saldumynai visiems atrodys labai mieli, nepamirštami.
 • Suknelė. Dažnai gaunu klausimą: kur įsigyti nebrangią suknelę? Pirkti ir siūtis pas dizainerį yra brangiausi variantai, ypač perkant suknelių salonuose, nes ten suknelės yra užsienio dizainerių. Jei renkatės variantą siūtis, tada kreipkitės pas paprastą, patikimą siuvėją ir neškitės nuotrauką su norima suknele. Kitas variantas – perpirkti iš buvusių nuotakų. Suknelių nuoma dar vienas pigesnis variantas. Mažesniuose miestuose nuoma pigesnė. Beje, baltų ne vestuvinių, o proginių suknelių nuoma kur kas pigesnė.
 • Siųskite elektroninius kvietimus arba, tiesiog, pakvieskite svečius akis į akį su jais susitikę.
 • Išsirinkite profesionalų, patikimą fotografą, tokį, kuris tikrai „nėra pigus“, tačiau rinkitės tik poros valandų fotosesiją, tada ir kaina bus jums daug palankesnė ir nuotraukų turėsite gražių ir kokybiškų.
 • Paslaugų teikėjus rinkitės iš savo miesto, kad jums papildomai nekainuotų jų kuro sąnaudos.
 • Atsisakykite vidurnakčio pramogų, tokių kaip fejeverkai, įvairūs ugnies šou ir pan. , kurie itin patuština biudžetą. Galite vidurnakčio net neakcentuoti, nes per vestuves jis kaip ir nieko nereiškia (juk ne Nauji metai). Jei vis gi norisi kažką nuveikti, tai rinkitės gintaro dulkių ceremoniją (kuria dažnai pasirūpina vedėjai), torto pjovimą, savo jaunavedžių šokį.
 • Pagalvokite, ką naudingo vietoje gėlių puokštės svečiai galėtų jums padovanoti? Gal tai būtų viskio, vyno butelis, kurį galėsite padėti ant vestuvių stalo, tad nereikės rūpintis gėrimais. Gal būt svečiai į vestuves galėtų atsivežti po helio, LED balioną, taigi jums nereikės rūpintis šiais rekvizitais. Gėles gausite ir išmesite, o tokios dovanėlės bus labai praktiškos.
 • Jei norisi profesionalaus patarimo iš šono, tuomet nustatę biudžetą vestuvėms, pasiimkite konsultaciją pas profesionalią planuotoją. Konsultacijos nėra brangios (apie 50 eur), bet nauda didžiulė. Planuotoja patars, ką galite nuveikti už paskirtą sumą, rekomenduos paslaugas, padės susikurti stilių, paskirstyti biudžetą ir tt. Jums tereikės užsisakyti paslaugų teikėjus ir ramiau laukti vestuvių dienos.

Kam jokiu būdu netaupyti?

 • Niekada netaupykite fotografo sąskaita. Niekada. Net ir pačią kukliausią šventę, profesionalus fotografas nuotraukose įamžins ypatingai, net ir pačią tobuliausią šventę netikęs fotografas įamžins taip, kad žiūrėdami į nuotraukas tikrai nenorėsite jos prisiminti.
 • Video filmavimas. Jei nusprendėte filmuoti vestuves, tuomet rinkitės tik patikimą operatorių, atidžiai peržiūrėkite jo darbus ir negailėkite tam pinigų, kad vėliau nesigailėtumėte išvis filmavę vestuves ir iššvaistę pinigus. Jei taupote, tada geriau išvis nefilmuokite.
 • Visi bus laimingi, jei sočiai, skaniai ir kokybiškai pavalgys. Maistui niekada netaupykite, rinkitės patikimus maisto tiekėjus. Į vestuves nesirenkame „paėst“, bet skaniai pavalgyti visi  mėgsta ir nori.
 • Vedėjas ir muzikantai. Kokia šventinė dalis be vedėjo ar muzikantų? Rinkitės profesionalus, kurie netik palaikys puikią nuotaiką visos šventės metu, bet ir sumažins išgerto alkoholio kiekį, bei išspręs kai kurias „forse major“ problemas.
 • Netaupykite pinigų ir samdykite vestuvių koordinatorių. Šią paslaugą siūlo kai kurie vestuvių vedėjai, tačiau, jei vedėjas vestuvėse pradeda dirbti nuo vakarinės šventės dalies, tada jums išgelbės tik koordinatorius. Taupykite savo, artimųjų nervus ir laiką. Tai nėra pigi paslauga. Apytiksliai tai kainuoja 150- 400 eur, bet kaina priklauso nuo koordinatorės darbo valandų, darbo apimties, patirties.

Straipsnio autorė vestuvių planuotoja Ivetanoriuisteketi.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą