Būsimųjų jaunavedžių santuokos įregistravimo vietos dabar beveik niekas neriboja, tad atsiskleisti jų išradingumui – neribotos galimybės. Tačiau vestuvių organizatoriai pastebi, kad nusprendus susituokti ne Santuokų rūmuose reikės įdėti daugiau pastangų ir kūrybiškumo.
Renkasi kurortus
Nuo 2015 metų jaunieji santuoką gali įregistruoti bet kurioje Lietuvos vietoje, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. Pastebima, kad tokių porų kasmet daugėja. Tarp populiariausių vietovių atsiduria Vilnius, Druskininkai, Klaipėda, Trakai ir Palanga.
Daugėja taip pat ir jaunavedžių, norinčių susituokti netradicinėse vietose. Jeigu jūs esate viena iš tokių porų, prieš pasirinkdami vietą, turėtumėte apgalvoti, ar ji atitinka nors minimalius santuokos registracijai keliamus reikalavimus.
Ji turi neprieštarauti viešajai tvarkai, gerai moralei ir nekelti grėsmės gyvybei bei sveikatai. Be šių oficialių reikalavimų, teks apgalvoti ir kitus niuansus.
Pavyzdžiui, jeigu nusprendėte susituokti prie jūros, jums reikės tam tikros pakylos ir medinio tako, nes juk Santuokos rūmų darbuotojai ir svečiai neklampos per smėlį. Pasirinkta vieta gamtoje turėtų tikti bet kokiomis oro sąlygomis, ypač jei tuoksitės pajūryje, kur orai dažnai būna gana permainingi.
Norint susituokti pajūryje taip pat reikės gauti leidimus tuoktis konkrečioje vietoje. Neišsigąskite, ši procedūra nėra sudėtinga ir neatima daug laiko.
Reikėtų pasidomėti, ar pasirinkta vieta įtraukta į reprezentacinių vietų sąrašą – tokį turi kai kurios savivaldybės.
Pasidalija patirtimi
Pasirinktą netradicinės santuokos vietą būtina nurodyti atnešus pareiškimus tuoktis. Tada Santuokų rūmų darbuotojas įvertina, ar ji tinkama ceremonijai.
Kartais jaunųjų pamėgtos santuokos registracijos vietos kartojasi, tad darbuotojai pasidalija patirtimi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Kai nusprendžiama tuoktis miesto centre, arti triukšmingos vietos, rekomenduojama nepamiršti pasirūpinti mikrofonais, kad svečiams nereikėtų žiūrėti į žiopčiojančius ceremonijos dalyvius.
Santuokų rūmų darbuotojai pastebi, kad kai kurios jaunųjų poros renkasi gerai apgalvotas vietas, o kiti – gana atsainiai, vos ne prieš pat santuokos registraciją pradeda ieškoti stalo dokumentams padėti.
Tad ieškant originalios vietos patariama pasistengti viską gerai apgalvoti, tinkamai ją papuošti, nes Santuokų rūmų darbuotojas atvažiuoja tik atlikti bei įregistruoti patį faktą. Tad patalpų dekoravimas – jaunųjų arba vestuvių planuotojų rūpestis.
Vietą padiktuoja sentimentai
Dažniausiai jaunavedžiai renkasi reprezentacines, gerai žinomas vietos krašto vietas: rūmus, dvarus, botanikos sodus, muziejus, pramogų kompleksus, restoranus bei jų terasas.
Kauniečiai yra pamėgę Kauno marių prieplaukas, o štai nusprendusieji tuoktis pajūryje gana dažnai renkasi Olandų kepurės skardį Karklėje, Klaipėdos rajone, taip pat vietas prie jūros, laivuose, jachtose.
Beje, pastarasis pasirinkimas ne visada būna tinkamas – mažoje jachtoje būna nepatogu dėl vietos stokos ar gausesnio svečių būrio.
Kai kurie jaunavedžiai pasirenka jiems brangias, sentimentus keliančias vietas: pažinties, sužadėtuvių, pasimatymų. Kartais pasirenkamos draugų ar pažįstamų kavinės ar restoranai.
Pajūryje gana greitai išpopuliarėjo kai kurių didžiųjų viešbučių terasos, iš kurių atsiveria nuostabūs vaizdai į Kuršių marias arba jūrą.
Mokestis – didesnis
Rinkliavos dydis pasirinkus netradicinę vestuvių vietą yra tris kartus didesnis nei įprastos ceremonijos Santuokų rūmuose – 60 eurų.
Jeigu manote, kad pasirinkus netradicinę santuokos vietą, gerokai padaugėja rūpesčių – sumokėkite 20 eurų rinkliavą ir keliaukite į Santuokos rūmus, kur už jus bus viskuo pasirūpinta.
Populiariausios netradicinių vestuvių vietos Lietuvoje:
- Verkių rūmai Vilniuje,
- Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos botanikos sodai,
- Druskininkų miesto muziejus,
- Užutrakio dvaro sodyba prie Trakų,
- Klaipėdos koncertų salė,
- Klaipėdos piliavietė,
- Birutės parkas Palangoje,
- Olandų kepurės skardis Karklėje,
- paplūdimiai,
- Laivai.
Parengė www.wed.lt
Komentarų nėra