Nei viena mergina svajodama apie savo didžiąją dieną nepagalvoja apie tai, kad priartėjus šventei kas nors gali bandyti iš jos atimti sprendimų priėmimo teisę. Vis dėlto realybė tokia, kad daugybė jaunųjų skundžiasi, jog į jų šventės organizavimą pernelyg kišasi artimieji. Nepasiduoti, bet išvengti karo nelengva, tačiau įmanoma.

Kaip valdyti situaciją?

Lengviausia tokią situaciją suvaldyti tuomet, kai iš anksto jaunieji numano, kas iš artimųjų gali norėti perimti šventės organizavimą į savo rankas. Jei taip yra, išlaikykite paslaptį apie vestuves šiek tiek ilgiau ir tam žmogui apie jas praneškite tik tada, kai bus viskas suplanuota: laikas, vieta, maistas, apranga ir t. t. Tada tiesiog tokiam žmogui nebeliks ką reguliuoti, nes viskas jau nuspręsta ir užsakyta.

Kitoks, sudėtingesnis, variantas yra tada, kai jaunieji nesitiki perdėto aktyvumo iš savo artimųjų. Paprastai vadžias į savo rankas perimti nori, kurio nors iš jaunųjų, tėvai, kartais vyresnės seserys ar broliai, tetos. Norint išvengti ginčų su pačiais artimiausiais, bet sprendimus priiminėti patiems, reikia iš tiesų nemažai kantrybės ir diplomatinių įgūdžių, bet viskas įmanoma. Psichologai Jums pasakytų, kad žmonių pakeisti neįmanoma, todėl reikia pakeisti požiūrį į juos. Taigi nepasiduokite susierzinimui ir pykčiui, kai kas nors iš artimųjų ima primygtinai siūlyti savo nuomonę, pasakykite, kad apsvarstysite tai, o tada imkitės kitokio plano – užduočių artimiesiems galvojimo.

Visgi verta nepamiršti.

Prisiminkite, kad šie žmonės nori Jums tik gero ir būtent tokiu būdu išreiškia savo rūpestį ir meilę. Suteikite jiems tokią galimybę, tačiau taip kaip to norite Jūs. Skirkite kokias nors užduotis savo artimiesiems, tuomet jie jausis reikalingi, o Jūs vis dar laikysite šventės organizavimą savose rankose. Gerai apgalvokite, ką gero, įdomaus moka ir gali padaryti tie artimieji, kurie nori prisidėti prie šventės organizavimo ir paprašykite jų tai padaryti. Galbūt mama iškeps savo firminius pyragaičius, kuriais pavaišinsite svečius prie bažnyčios, gal tėtis gali pagaminti originalius stalo kortelių laikiklius, o sesuo surinkti Jūsų vaikystės nuotraukas? Sulaukę tokio pobūdžio prašymų artimieji pasijaus įvertinti, reikalingi, neužmiršti ir galės padaryti tai ko taip nori – prisidėti prie vestuvių pasiruošimo. O Jums nereikės nerimauti, kad gali tekti švęsti vestuves ne taip kaip norite Jūs, o taip kaip nori artimieji.

Gera nuotaika, įsiklausymas ir supratingumas – štai kas padeda užkasti karo kirvį vestuvių išvakarėse. Nepamirškite, jog susipykus su artimaisiais, bus labai sunku džiaugtis ir savo švente, todėl dėkite visas pastangas, kad to išvengtumėte.

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą