Kiekviena jaunoji prieš savo vestuves turi apsčiai priežasčių jaudintis: o jeigu lis, jei šukuosena neišsilaikys, jeigu pamiršime ką nors svarbaus, vėluosime, jeigu tortas bus ne toks, ar nuotraukos kitokios nei tikėtasi… Galima vardyti be galo, bet iš tiesų, jeigu visi pasamdyti specialistai yra profesionalūs ir sąžiningai atlieka savo darbą, jaudintis nėra dėl ko.

Visažistė Agnė Valaitienė
Visažistė Agnė Valaitienė

Įprastai vestuvėse būna labai aišku, kas už ką atsakingas. Kepykla atsakinga už kokybišką tortą, restoranas – už gardų ir šviežią maistą, vedėjas – už puikią nuotaiką. Tačiau yra vienas dalykas, kuriame jaunieji susipainioja, kas gi atsakingas, tai – vestuvinėse nuotraukose blizgantis veidas. Vestuvių fotografai, kaip susitarę tvirtina, kad viskas priklauso nuo makiažo ir nors jie nuotraukų koregavimo programomis gali padaryti daug, vis dėlto visažistai turi savo darbą atlikti tinkamai ir parinkti tokį makiažą, kuris puikiai atrodo ne tik gyvai, bet ir nuotraukose. Savo ruožtu visažistai neretai teigia, kad jie negali pažadėti, kad veidas nuotraukose neblizgės ir jų darbo rezultatas turi būti tobulas makiažas žvelgiant į veidrodį, o už tobulą nuotrauką atsakingas tik fotografas. Kaip yra iš tiesų, paklausėme nuotakosmakiazas.lt visažistės Agnės Valaitienės:

Kas Jūsų manymu neša didesnę atsakomybę už tai, kad veidas nuotraukose neblizgėtų – visažistas ar fotografas?

Visų pirma reikia pasakyti, kad veido blizgėjimas – tai riebumas, kurį išskiria oda dienos eigoje. Tai nutinka vadinamoje T zonos srityje – kakta, smakras ir skruostai ties nosimi. Būtent šią veido sritį stipriai apšvietus arba atsukus į saulę, šviesa atsispindi ir sukuria neestetiškai atrodantį blizgėjimą. Šiuolaikinės kosmetikos priemonės tausoja mūsų odą, neužkemša porų ir leidžia veidui „kvėpuoti“, todėl niekas nėra apdraustas nuo natūralaus veido alsavimo, juolab tokią ilgą ir aktyvią dieną, kaip vestuvės.

Bet mano nuomone ši problema yra labai lengvai sprendžiama. Nuotakai tereikia turėti su savimi popierinių nosinaičių. Taip pat galima įsigyti specialių popierėlių, skirtų veido riebumui sugerti „Blotting paper“ arba tiesiog turėti sausos pudros. Tiesa, pastarosios nevertėtų naudoti daug kartų, kad oda nebūtų apsunkinta. Kad veidas nuotraukose neblizgėtų net ir itin šiltą dieną, pakanka karščiausiu momentu nusausinti veidą servetėle ir jei dar trūksta, papudruoti sausa pudra – likusią dienos dalį veidas atrodys nepriekaištingai. Fotografo kompetencijai telieka maloniai priminti jaunajai, kad tai padarytų, nes būtent fotografas greičiausiai pastebi, kada blizgumas jau akivaizdus.

Kas yra kokybiškas nuotakos makiažas?

Atlikdama makiažą nuotakai, pirmiausia odą valau toniku. Pastebėjau, kad jis tikrai sutraukia poras ir užtikrina tolimesnio makiažo stabilumą. Kol sausesnes veido sritis drėkinu, T zonai paruošti naudoju matiškumo suteikiančią makiažo bazę. Kai oda yra sausa ar šerpetojanti, dengiu specialiu drėkinamuoju kremu, skirtu kontroliuoti odos riebumą dienos bėgyje. Padengus veidą kremine pudra (foundation), ją fiksuoju sausa pudra (powder) ir makiažo fiksatoriumi. Dažniausiai to pakanka, kad veidas visą dieną atrodytų puikiai. Tačiau visoms patariu turėti su savimi bent vienkartinių nosinaičių ir kartas nuo karto pasiteirauti fotografo, ar veide neatsirado blizgėjimo. Kai būsimoji nuotaka turi labai riebią veido odą, jai parenku ir matizuojantį makiažo pagrindą (matte foundation) ir patariu prieš atvykstant makiažui, pasidaryti baltojo molio kaukę. Noriu pabrėžti, kad visiškai matinis, t. y. sausas „miltinis“ veidas yra visiškai nepageidaujamas jokia proga, ypač vestuvių. Kiekviena nori atrodyti gaiviai ir natūraliai spindinti savo vestuvių dieną, sužavėti savo sutuoktinį ir svečius, todėl svarbiausia, kad makiažas būtų kokybiškai atliktas ir stabilus, t.y. nenubėgantis, nesubėgantis. O blizgumas nėra katastrofa, nes jį lengva akimirksniu panaikinti.

Kuo skiriasi makiažas skirtas fotosesijai nuo įprasto?

Štai fotosesijai veidas gali būti kaip persiko odelė –„sausas“ ir „miltinis“, padengtas stipriai maskuojančiu makiažo pagrindu ir gerai papudruotas sausa pudra. Bruožai gali būti ryškinami akivaizdžiu kontūravimu, kuris gyvai žiūrint atrodo keistai. Blakstienos, kurių ilgis natūraliai badys akis, nuotraukose atrodys nuostabiai, kaip ir gerokai už akių ribų išeinantys šešėliai. Nuotraukose makiažo ryškumas prigesta. Tačiau kalbant apie vestuvių dieną, būtų didžiausia klaida kurti makiažą nuotakai, galvojant vien apie fotosesiją. Tuo ir skiriasi vestuvinis nuo visoms kitoms progoms skirto makiažo. Tai subtiliai moters grožį paryškinantis, individualiai jai pagal akių, odos, plaukų spalvas tinkantis, nuostabiai atrodantis gyvai, ilgai išliekantis ir labai subtiliai dėl gražių nuotraukų paryškintas makiažas. Tai makiažas, su kuriuo nuotaka turi puikiai jaustis ir tobulai atrodyti tiek gyvai, tiek nuotraukose.

Fotografė Evelina Šutienė
Fotografė Evelina Šutienė

Yra teigiančių, kad nuotraukose blizga nuo UV apsauganti pudra – tiesa tai ar mitas?

Tiesa tokia, kad kosmetikos priemonės su SPF (saulės apsaugos filtru) atspindi šviesą – tokia jų paskirtis. Dėl to atsiranda reakcija į tiesioginę blykstę (flash light) ir nuotraukose veidas atrodo ne blizgus, bet pilkai baltas, kaip vaiduoklio. Tačiau turiu pabrėžti, kad fotografavimo metu naudojant tiesioginę blykstę, veidas atrodo baltesnis už kūną net ir naudojant pudrą ar kremą be SPF. Internete yra gausybė fotografų ir visažistų bandymų su pavyzdžiais šiuo klausimu. Išvada vienintelė – nereikia naudoti „blico“, nukreipto tiesiai į veidą (direct flash).  Makiažo pagrindą geriau rinktis su mažesniu SPF, nes visai neturinčių SPF pasirinkimas yra labai menkas. Aš nemėgstu, net sakyčiau vengiu, baltų miltelių pudros, kuri skirta matintį veidą. Teigiama, kad jos spalva prisitaiko pagal makiažo pagrindo atspalvį (transparent powder). Ši pudra tikrai lemia baltų dėmių atsiradimą fotografuojant.

Kaip būsimai jaunajai išsirinkti patikimą visažistą?

Jei būsimoji nuotaka dar niekad nesidarė makiažo ir neturi savo meistro, patikimą visažistą padeda pasirinkti rekomendacijos – draugių, vedybų planuotojų, fotografo ar kitų vestuvių specialistų, kuriais pasitikite, drąsiai prašykite rekomenduoti. Juk jie yra gyvai matę ar bandę rekomenduojamo visažisto darbą ir įvertinę jo profesionalumą, gebėjimą bendrauti.  Internete gausu visažo meistrų, pagal jų darbų pavyzdžius nesudėtinga pasirinkti, o pasibandžius nesunkiai pasirinksite sau mieliausią. Atlikdama bandomąjį makiažą, kai iki vestuvių likęs daugiau nei pusmetis, visada jaučiuosi kaip konkurse. Atsiradusi keista baimė pralaimėti dažnai trukdo nuoširdžiai bendrauti. Tikiu, kad kiekviena nuotaka intuityviai pasirenka savo meistrą ir būtinai turi susitikti pabendrauti, pasitarti. Labai svarbu pajusti ryšį su specialistais, su kuriais bendrausite savo vestuvių dieną. Abipusis pasitikėjimas kuria tikrąjį šventės grožį.

Taigi, tam kad blizgantis veidas nesugadintų nuotraukų, tereikia profesionalaus visažo meistro ir tokių moteriškų smulkmenėlių, kaip vienkartinės servetėlės bei biri pudra po ranka. Žinoma, fotografo pareiga priminti, kada jau laikas šias priemones išsitraukti, juk laimingiausią gyvenimo dieną, smulkmenomis rūpintis turi kiti.

Visažistė Agnė Valaitienė
Redaktorė G. Dobilaitytė

Komentarų nėra

Parašykite komentarą