Mūsų tėvams ar seneliams būtų sunku tuo patikėti, bet atėjo laikai, kai kone daugiausiai diskusijų vestuvių organizavime sukelia ne šventės vieta, ne finansai ir net ne svečių sąrašas, o paprasčiausi mobilieji telefonai. Šis XXI a. kasdienis daiktas jau sugebėjo tapti ne vienų vestuvių konflikto ašimi – kodėl taip atsitiko?

Galima teigti, kad visi konfliktai kyla dėl kategoriškumo, mobiliųjų telefonų naudojimo vestuvėse atvejis – ne išimtis. Tikriausiai visi turime artimųjų, kurie nelabai išmano naudojimosi telefonu kultūrą: jie neišjungia skambučio garso nei spektaklyje, nei bažnyčioje, nesibodi fotografuoti kitus žmones nepatogiose situacijose (valgančius, rūkančius ir t. t.), neatsiklausę socialiniuose tinkluose skelbia nuotraukas, kuriose užfiksuoti kiti žmonės, įbeda į telefoną akis, kai reikėtų sutelkti dėmesį į kitus dalykus, nemato problemos atsiliepti ir kalbėti ten, kur visuomenės normos reikalautų visiškos tylos arba pagarbos tuo metu kalbančiam… Visi šie dalykai, iš tiesų, nemalonūs ir užtenka su tokiu elgesiu susidurti vieną kitą kartą, kad tvirtai žinotum – nenoriu, kad taip būtų mano šventėje. Būtent po tokių patirčių kitose šventėse, gimsta jaunųjų sprendimas „uždrausti“ mobiliuosius telefonus savo vestuvėse.

Žinoma, vestuvės yra jaunųjų šventė ir taisykles nustato jie, tačiau prieš priimant tokį kategorišką sprendimą, reikėtų gerai pagalvoti, ar jis nežeis ir leis komfortiškai jaustis visiems svečiams. Kartais geriau paieškoti kompromisų. Jeigu labiausiai nerimaujate, kad santuokos ceremoniją bažnyčioje drums skambantys mobilieji, kvietime pažymėkite, kad pageidaujate jog ceremonijos metu niekas nesinaudotų telefonais. Dar geriau, jei Jūsų švente rūpinasi koordinatoriai, iš anksto aptarkite, kad jie perspėtų į šventę besirenkančius svečius išjungti telefonus. Jeigu didesnį nerimą kelia ne galimi skambučiai, o žmonės, kurie trokšta savo mobiliuoju užfiksuoti kiekvieną akimirką, taip trukdydami dirbti profesionaliam fotografui ir sukeldami diskomfortą kitiems, dėl galimo nuotraukų patekimo į socialinius tinklus, gražiai paprašykite šventės dalyvių nefotografuoti, o tiesiog mėgautis šventės akimirkomis. Šie kompromisiniai prašymai vestuvių svečiams parodys Jūsų požiūrį į mobiliųjų naudojimą šventėje, bet tuo pačiu nesukels pasipiktinimo tiems, kurie galbūt tikrai negali visiškai atsisakyti telefono visai dienai. Juk gali būti ir taip, kad kažkas paliko auklei sergantį vaiką, kieno nors artimasis yra bėdoje ir pan., būtų labai negražu reikalauti iš tokių žmonių palikti telefoną namuose.

Iš kitos pusės, vis dažniau atsiranda drąsių ir modernių jaunavedžių, kurie mobiliesiems telefonams savo šventėje nemato jokių kliūčių ir netgi stengiasi juos maksimaliai išnaudoti. Tai irgi puiki galimybė praturtinti šventę įdomia veikla. Svečiams, kurie turi išmaniuosius telefonus galite paskelbti nuotraukų konkursą, kokia nors tema, pavyzdžiui, „vestuvinė asmenukė“, o vėliau drauge su svečiais išrinkti nugalėtoją ir jam įteikti prisiminimo dovaną, taip pat pasitelkiant šiuolaikines technologijas galima pasirūpinti trumpu teletiltu su artimaisiais, kurie negalėjo atvykti į šventę. Kartais, ypač kai profesionalus fotografas nedalyvauja šventinėje vakarienėje, jaunieji prašo svečių fiksuoti šventę telefonais ir kelti nuotraukas į jų sukurtą platformą internete. Visi šie mobiliųjų telefonų panaudojimo būdai yra geri, tačiau kiekviena pora turi nuspręsti ar jiems ir jų svečiams tai bus priimtina.

O pabaigai reikėtų pasakyti, kad jeigu jaunavedžiai kvietime ar asmeniškai nenurodė kitaip, kultūringo elgesio standartai svečius įpareigoja vestuvių šventėje mobiliuoju telefonu naudotis kuo mažiau.

1 Komentaras

Parašykite komentarą