Daug jaunavedžių nepaiso kažkada savaime suprantamos tradicijos tuoktis civilinės metrikacijos biure ar bažnyčioje – jau kurį laiką labai populiaru ceremoniją rengti vaizdingose vietose po atviru dangumi. Tai suprantama – kas gali būti romantiškiau, nei tarti vienas kitam amžinos meilės įžadus ošiant jūrai ar lengvam vėjeliui svajingai siūbuojant medžių viršūnes? Be to, reikia pripažinti, kad dauguma mūsų metrikacijos skyrių anaiptol nenuteikia romantiškai – blankūs, senamadiški, sovietmečiu dvelkiantys pastatai, kuriuose vestuvių sezono metu viena po kitos pagal grafiką tuokiamos poros ir maišosi nekantraujančių svečių grupės… ne itin žavu, tiesa? Gamtoje nelieka skubėjimo, galima pasimėgauti kiekviena šventės akimirka, bendrauti nesivaržant, pajusti, kad diena – išties ypatinga. Tačiau čia kyla ir iššūkių – reikia kruopščiai apgalvoti tuoktuvių ceremoniją ir atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.

Pirmiausia – atminkite, kad ir kaip gerai sustyguotumėte visas organizacines detales, orai liks nuo jūsų valios nepriklausomi, o dažnai ir nenuspėjami – šventės dieną gali užklupti lietus ar stiprus vėjas, ką darysite tuomet? Jei esate perfekcionistai ir norite, kad ceremonija vyktų griežtai pagal scenarijų, gali būti, kad likus kokiai savaitei iki lemtingosios dienos, nenustygsite vietoje ir keliskart per dieną tikrinsite sinoptikų prognozes. Ar tikrai norite taip nerimauti? Gal vis dėlto verčiau rinktis uždaras patalpas? Jei vis dėlto susituokti gamtoje jums svarbiau, nei nesušalti ir nesušlapti, pasirūpinkite skėčiais sau ir svečiams, išskleidžiamais stogais ir pan., kad ceremonijos vieta būtų maksimaliai apsaugota nuo gamtos išdaigų. Ir turėkite planą B – ką darysite, jei kils škvalas ir likti po atviru dangumi nebus įmanoma.

ceremonija po atviru dangumi

Savivaldybės leidimas

Likus bent mėnesiui iki renginio, reikia pasirūpinti specialiu leidimu, išduodamu savivaldybės, kurios teritorijoje yra numatyta renginio vieta. Jei tuoktuvės vyks regioniniame parke, parko direkcija turi suteikti leidimą. Ceremonijos vietą puošti galima savo nuožiūra, tačiau metrikacija paprastai reikalauja, kad būtų staliukas, prie kurio stovės metrikacijos atstovas ir bus apsikeičiama įžadais, ir stogelis.

Dekoras

Atkreipkite dėmesį ir į ceremonijos vietos puošybą. Vienoks dekoras tinka uždaroms erdvėms, kitoks – po atviru dangumi, kur daug natūralios šviesios. Dekorui svarbus ir skirtingas metų laikas, t.y. vienoks dekoras vestuvėms pavasarį arba rudenį. Prie tokios aplinkos reikėtų pritaikyti ir jaunųjų drabužius bei avalynę (ar teks eiti žole, smėliu, per akmenukus, nelygia danga?) ir jaunosios bei pamergių makiažą. Jei tuoksitės paplūdimyje prie jūros, fone dominuos gelsva ir žydra spalvos, o prie ežero ar parke vyraus žali ir mėlyni atspalviai. Ar derės prie jų, tarkime, raudonas kilimas, melsvi gėlių žiedai, purpuriniai staliukų ar kėdžių užtiesalai ar sidabraspalvės pamergių suknelės? Kokios spalvos geriausiai atrodys nuotraukose? Yra ir kitų praktinių aspektų – prie jūros tikėtinas stiprokas vėjas, giraitėse prie ežerų gali būti nemažai kandančių ir kraują siurbiančių vabzdžių – kaip apsisaugosite nuo jų?

Ir pagaliau – apsvarstykite savo biudžetą. Surengti išvažiuojamąją tuoktuvių ceremoniją visuomet kainuoja daugiau, nei tuoktis metrikacijos biure. Įvertinkite, kiek lėšų galėtumėte tam skirti.

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą