Vasara – vestuvių metas. Todėl net jei patys esate seniai sumainę aukso žiedus, tikriausiai vis tiek tenka sudalyvauti vienose kitose vestuvėse. Kiekvienas kvietimas į vestuves iškelia ne tik klausimą, ką padovanoti jauniesiems, bet ir kuo apsirengti.

Šiandien dažniausiai į vestuves kviečiama siunčiant arba įteikiant popierinį pakvietimą, tad pirmiausia reikia gerai jį išnagrinėti, nes dažnai jaunieji nurodo aprangos kodą kvietime. Pagrindiniai aprangos kodai:

White Tie – tai pati iškilmingiausia apranga. Vyrai šiuo atveju vilki fraką, prie kurio derinami tik specialaus modelio balti marškiniai, balta liemenė ir balta peteliškė, juodi lakuoti batai. Moterys dėvi rankas ir pečius apnuoginančias ilgas vakarines sukneles, mūvi ilgas pirštines, puošiasi tik tikrais juvelyriniais dirbiniais.

Black Tie – šis kodas nurodo, kad vyrams dera ateiti su juodu smokingu. Prie smokingo derinami balti marškiniai, juodi suvarstomi batai, juoda varlytė arba labai geros kokybės kaklaraištis, juosmens juosta, dekoratyvinė nosinaitė ar diržas, kuris turi būti tokios pat spalvos kaip ir pats smokingas. Dama dėvi vakarine suknele, išimtiniais atvejais – kokteiline suknele. Geriau rinktis tikrus brangakmenius, tačiau leidžiama puoštis ir minimalia bižuterija.

Semi-Formal / Black Tie Optional / Cocktail – tai mažiau formalus aprangos kodas. Tokiu atveju vyrai paprastai rengiasi klasikinį kostiumą (gali būti su neryškiais dryžiais), prie kurio derinami balti marškiniai ir kaklaraištis. Pakvietimai su aprangos kodu Semi-Formal leidžia rengtis ir laisvalaikio stiliaus švarką bei juodas kelnes. Moterys dažniausiai puošiasi kokteilinėmis suknelėmis, prie kurių dera klasikiniai bateliai uždara nosimi bei vienspalvės, peršviečiamos, plonos pėdkelnės, minimalūs papuošalai, lengva bižuterija. Šis aprangos kodas yra vienas dažniausių vestuvėse Lietuvoje.

Informal – vyrai dažniausiai vilki išeiginį kostiumą (spalva, kirpimas – nesvarbu), moterys – kokteilinę suknelę arba klasikinį kostiumėlį. Galimos ir kitos variacijos, tačiau apranga vis tiek turi atrodyti šventiškai.

Smart Casual – nurodo, kad šventėje pageidaujama elegantiška laisvalaikio apranga. Dėvimos kelnės su švarku, aunamasi patogiais įspiriamais ar verstos odos batais. Kaklaraištis paprastai nerišimas. Moterys gali vilkėti sijoną, kuklią kokteilinę suknelę. Papuošalai minimalistiniai.

Business Casual – šis kodas įpareigoja vyrus vilkėti kostiumines kelnes, įvairių spalvų ir raštų marškinius (tinka ir plonos medžiagos neutralių spalvų megztiniai) bei švarką. Kaklaraištis visiškai nebūtinas, taip pat švarko ir kelnių audiniai gali skirtis, tam tikrais atvejais galima dėvėti tamsius, neiššaukiančius džinsus. Moterims įprasti įvairūs kelnių ar sijono kostiumėliai.

Šiomis dienomis yra ir daugiau aprangos kodų variacijų, arba jau minėtieji rašomi ne angliškais, o prancūziškais trumpiniais, tačiau visada galima pasitikrinti internete ar etiketo knygose, ką vienas ar kitas kodas reiškia. Jei nesate tikri savo žiniomis, būtinai tai padarykite, juk geriau skirti laiko pasidomėti, nei visos šventės metu jaustis nejaukiai dėl aprangos.

Dar didesniu galvosūkiu svečiams tampa kvietimai, kuriuose nenurodytas aprangos kodas. Tokiu atveju, etiketo specialistai pataria, atkreipti dėmesį į tai kur vyks šventė. Jeigu šventės vieta labai prabangi – dvaras, 5 žvaigždučių viešbutis, geras restoranas – reikėtų rengtis oficialiau, prabangiau, jeigu šventė vyksta sodyboje, gamtoje, laisvo stiliaus restorane ar pan. – labiau pataikysite pasirinkę ne tokią formalią aprangą. Pats kvietimas taip pat dažniausiai atspindi vestuvių stilių, jei jis prabangus, klasikinis, pagamintas iš gero popieriaus – rinkitės atitinkamus drabužius. Jeigu kvietimas linksmas, originalus, pagamintas iš netikėtų medžiagų – aprangoje taip pat galite pademonstruoti originalumą ir polėkį.

Svarbu paminėti, kad saugesnis variantas einant į vestuves nesirinkti baltų drabužių (kostiumo ir suknelės) ir moterims nevilkėti juodos suknelės. Arba atsiklausti jaunųjų nuomonės šiuo klausimu. Kartais jaunieji kvietime pageidauja, kad svečiai vilkėtų kažkokios spalvos drabužius arba turėtų tos spalvos detalę savo aprangoje, į tai būtina atsižvelgti, o jeigu jokių reikalavimų aprangai nėra, vadinasi jie slepiasi tarp eilučių ir tereikia sėkmingai iššifruoti.

Taip pat niekada nereikia bijoti klausti. Jeigu aprangos kodas Jums neaiškus, arba baiminatės, kad iš pakvietimo neidentifikuosite vestuvių stiliaus, geriau kreipkitės į jaunuosius ir išsiaiškinkite, kokia svečių apranga pageidaujama šventėje.

1 Komentaras

Parašykite komentarą