Vestuvės – neabejotinai viena linksmiausių progų, todėl natūralu, kad vis dažniau būsimiems jaunavedžiams kyla klausimas, ar tokiai progai dar bereikia papildomų „linksminančių“ produktų? Šiandien daug jaunų žmonių renkasi gyvenimą be alkoholio ir svarsto ar patys jo nevartodami, privalo juo vaišinti savo vestuvių svečius. Iš tiesų, vestuvės – jaunųjų šventė, todėl net ir tokius, iš pažiūros rizikingus, sprendimus reikėtų priimti drąsiai. Žinoma, atsisakius alkoholio vestuvėse galima sulaukti nemalonių žvilgsnių ar komentarų iš svečių, tačiau ir nuo to įmanoma apsidrausti, laikantis keleto paprastų taisyklių.

Informavimas

Jeigu bijote, kad Jūsų artimiesiems vestuvės be alkoholio bus didelis šokas, praneškite apie savo sprendimą kvietimuose. Štai kelios tinkamos frazės: „Šventės metu kviesime vaišintis tik gaiviaisiais gėrimais“, „Tikimės, kad visi bus nusiteikę linksmai ir nusprendėme linksmumo neskatinti alkoholiu“, „Pageidaujame, kad mūsų šventėje nebūtų vartojami alkoholiniai gėrimai“, „Šventinė vakarienė numatyta be tauriųjų gėrimų“ ar pan. Iš tiesų, vestuvių etiketo taisyklės nereikalauja iš anksto pranešti kuo bus vaišinami svečiai, tačiau jau kvietimuose perspėjus, kad šventė bus be alkoholio, galima išvengti daug nesusipratimų ir klausimų šventės dieną. Taip pat perspėkite šventės vedėją, muzikantus ar kitus už vakarinę dalį atsakingus žmones, kad svečiai nebus vaišinami alkoholiu, nes tuomet gali reikėti pakoreguoti programą, įvesti daugiau ir kitokio užimtumo, nei šventėse su alkoholiu.

Kompromisas

Neretai vestuvėse alkoholio atsisakoma ne dėl religinių ar socialinių įsitikinimų, o tiesiog baiminantis, kad svečiai nepadaugintų stiprių gėrimų ir šventėje nebūtų girtų žmonių. Šiuo atveju galima pasirinkti kompromisą ir svečius vaišinti tik silpnu alkoholiu – vynu, šampanu, sidru, nestipriais kokteiliais, alumi ar pan. Kitas variantas – labai riboti alkoholio kiekį. Pavyzdžiui, vakaro metu pasiūlyti svečiams padegustuoti ypatingai gerų, aukštos kokybės gėrimų, apie kuriuos papasakotų išmanantis žmogus, tačiau alkoholio vartojimas ir turėtų likti tik trumpu ragavimu, o ne gėrimu.

Alternatyva

Jeigu nusprendėte šventėje išvis netiekti alkoholio, turite apmąstyti alternatyvą. Nealkoholinių kokteilių, šerbeto, kavos arba pieno kokteilių baras – puikus pasirinkimas. Taip pat reikia pasirūpinti tiek saldžiais, tiek nesaldžiais, gazuotais ir negazuotais gėrimais. Galima patiekti vyno ar alaus be alkoholio, naminių limonadų, giros, šaltos kavos ir pan. Alkoholis yra ne tiek skirtas užpildyti skrandį ar apsvaigti, kiek bendrauti. Žmonės gurkšnodami šiuos gėrimus šnekučiuojasi, vieni kitus vaišina, ragina ir t. t. Tokį bendravimą galima sukurti ne tik su alkoholiu, bet ir su įdomiais užkandžiais. Atskiri staliukai su originaliais desertais, spragėsių, ledų, užkandžių barai taip pat kviečia žmones bendrauti. Itin smagu, jeigu yra galimybė dalyvauti procese, pavyzdžiui pasirinkti priedus prie ledų ar šalto jogurto, patiems užsiberti prieskonių ant  spragėsių ar susiformuoti užkandį iš gurmaniškų produktų.

Taigi nusprendę švęsti vestuves be alkoholio, šio sprendimo neturėtumėte atsisakyti tik dėl kitų žmonių nuomonės. Svarbu apmąstyti alternatyvas, perspėti šventės dalyvius iš anksto ir džiugiai nusiteikus laukti savo dienos.

Parengė wed.lt

1 Komentaras

Parašykite komentarą