Jūsų biudžetas – kuklus, ir didelės vestuvių puotos negalite sau leisti? Žinoma, galima tuoktis minimaliomis išlaidomis – tiesiog pasirašyti santuokos sudarymo dokumentus vietiniame civilinės metrikacijos skyriuje, ir tiek, tačiau ką daryti, jei vis dėlto norisi šią ypatingą dieną įprasminti, ir surengti kad ir mažytę šventę sau ir artimiesiems?

Laikas – svarbu

Vestuves kelti pačiame sezono įkarštyje – vasarą, ankstyvą rudenį, savaitgaliais, visuomet brangiausia, be to, bus sunkiau išsinuomoti vietą, užsisakyti pramogų, nes teks konkuruoti su kitais besituokiančiaisiais. Kalėdinis laikotarpis – metas, kai įmonės ar privatūs asmenys planuoja žiemos švenčių pramogas, ir jų kainos atitinkamai kyla. Mažiau išleisite, jei vestuves rengsite darbo dieną ir ne tokiu įprastu metu, tarkime, žiemos pabaigoje ar pavasarį.

Drabužiai

Pirkti ar siūdintis drabužius, kuriuos vilkėsite tik vieną kartą – iškilminga ir prabangu, tačiau, sutikite, nepraktiška. Vestuvinius apdarus bus pigiau išsinuomoti, galite juos net pasiskolinti arba, jei ceremonija bus itin kukli, tiesiog pritaikyti jau turimus puošnesnę suknelę/kostiumą ir papildomų akcentų suteikti ypatingais aksesuarais. Kitas variantas – pirkti arba siūtis universalų puošnų rūbą, kurį vėliau galėsite dėvėti kitomis progomis, tuomet tai taps praktiška investicija į savo garderobą.

Dovanos

Svečiams galite pateikti prašymą – dovanų sąrašą, jei yra daiktų, kurių reikėtų bendro gyvenimą pradžiai, arba informuoti, kad vietoje simbolinių/dekoratyvinių dovanų verčiau pageidautumėte gauti dekoratyviai įpakuotų pinigų – tai padės kompensuoti vestuvių išlaidas, arba galėsite dovanotą sumą išleisti medaus mėnesiui.

Šventės vietos

Šventinį pobūvį nedideliam artimųjų ratui galima surengti namuose – galbūt savuose, o galbūt artimiausi šeimos nariai ar draugai užleistų savo erdvius namus ar užmiesčio sodybą? Jei tuoksitės vasarą, galite svečiams surengti pikniką miesto parke, ar šiaip vaizdingame gamtos kampelyje netoli vietos, kurioje vyks ceremonija – tuomet beliks pasirūpinti užkandžiais, gėrimais ir nešiojamais staliukais ir kitais pikniko atributais.

Povestuvinė kelionė

Kaip ir pačių vestuvių, povestuvinės kelionės atveju pigiau bus rinktis mažiau populiarų sezoną. Paieškokite akcijų, specialių pasiūlymų. Jei biudžetas neleidžia, nebūtina rinktis egzotiškų kraštų ir aukščiausios klasės viešbučių juk  medaus mėnesio esmė visą dėmesį skirti vienas kitam, o tai galima padaryti iš savo šalyje kuklesnėmis sąlygomis, arba išvykus į trumpą, bet turiningą netolimą kelionę – smagu gali būti ne tik Niujorke ar Hong Konge, bet ir Taline ar Gdanske!

Šventės programa

Jei susirinks nedidelis artimiausių žmonių ratas, galima tiesiog jaukiai pabūti kartu ir apsieiti be vakaro vedėjų ar kviestinių linksmintojų. Kita vertus, jei esate kūrybingi, patys galite prasimanyti linksmų žaidimų ir staigmenų vieni kitiems, kad vakaras prabėgtų smagiau!

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą