Vestuvėse būtinas fotografas, kuris užfiksuos kiekvieną svarbiosios dienos momentą – tuo niekas neabejoja, tačiau vis dažniau vestuvėse be profesionalaus fotografo atsiranda ir momentiniai fotoaparatai – ar ir kam jie reikalingi?

Prieš pradedant analizuoti šią fotografijos rūšį, reikia pažymėti, kad momentinė fotografija vestuvių šventėje tikrai negali pakeisti profesionalaus fotografo – jos paskirtis visai kita. Kokia? Visų pirma tai yra pramoga. Momentinė fotografija dažniausiai naudojama užpildyti laiką, kai jaunieji po santuokos ceremonijos išvyksta į fotosesiją. Tokiu atveju šventės vietoje susirinkusiems svečiams laikas iš tiesų prabėga greičiau, kai yra pasirūpinama jų užimtumu, o momentiniai fotoaparatai – smagus laiko praleidimo būdas. Vis dėlto vien užsakyti fotoaparatus neužtenka. Reikia pagalvoti, kaip jų buvimą šventėje įprasminsite, o tam yra daugybė variantų, keletą pateikiame šiame straipsnyje.

  1. Galite svečiams palikti smagią fotoaparatų naudojimo instrukciją ir kelias siūlomas nuotraukų temas (pvz., linksmiausi svečiai, gražiausios šypsenos ir t. t.), o svečiai turi kuo originaliau įamžinti akimirką viena ar kita tema, vėliau, šventės metu, galima paprašyti pristatyti nuotraukas, arba jas visas, su apačioje parašytais komentarais, sukabinti gerai matomoje vietoje.
  2. Nuotraukos – prisiminimo dovana jauniesiems. Momentinius kadrus galima panaudoti svečių knygoje arba paprašyti sukabinti į vieną didelį rėmą, kamštinę lentą ar pan. Svarbu, kad tai nebūtų vien nuotraukos, svečiai nusifotografavę nuotraukos apačioje (arba knygoje šalia nuotraukos) turėtų parašyti savo sveikinimą jauniesiems ir pasirašyti. Tradicinę knygą gali atstoti laiškų kampelis, kuriame būtų ne tik fotoaparatai, bet ir dailaus laiškų popieriaus, vokų… Kiekvienas svečias galėtų parašyti nuoširdų laišką jauniesiems, o ant voko priklijuoti savo momentinę nuotrauką.
  3. Nuotraukos – prisiminimo dovana svečiams. Kartais tikrai sudėtinga surasti tinkamą padėkos dovanėlę kiekvienam svečiui. Momentiniai fotoaparatai ir čia gali pasitarnauti. Tereikia surasti žmogų, kuris sutiktų momentiniu fotoaparatu fiksuoti svečių sveikinimus jauniesiems. Padarytas nuotraukas jaunavedžiai iš karto gali įteikti savo svečiams, kaip prisiminimo dovanėles – juk tikrųjų nuotraukų, reikės laukti dar ilgai.

Taigi momentinė fotografija ne tik primena vaikystę ir pirmuosius Polaroid fotoaparatus, bet ir suteikia vestuvių šventei šarmo, įtraukia svečius į smagią veiklą, padeda užimti laukimo laiką bei palieka puikių, apčiuopiamų prisiminimų.

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą