Tai turbūt vienas svarbiausių klausimų, kurį tenka spręsti jauniesiems. Kažkada toks populiarus pasirinkimas – švęsti kaimo sodyboje su pirtimi – tebėra vienas iš variantų, tačiau anaiptol ne vienintelis. Be to vestuvių programa taip pat labai svarbi renkantis šventės vietą pokyliui. Šiame straipsnyje apžvelgiame keletą galimų pasirinkimų ir aptariame jų privalumus bei trūkumus.

Viešbutis

Itin praktiškas pasirinkimas, nes iškart gausite ir vietą pobūviui, ir maitinimą bei gėrimus, ir aptarnaujantį personalą, galėsiantį parūpinti kokių beprireiktų papildomų paslaugų (nuo taksi iškvietimo iki …), ir nakvynę svečiams. Viešbučio renginių salę galima rinktis net jei kelsite nedidelę vestuvių šventę mieste, be nakvynės, nes tokios salės paprastai būna labai funkcionalios, lengvai pritaikomos įvairioms progoms, na, o užmiestyje esantys viešbučiai dažnai įsikuria vaizdingose vietovėse, kurios puikiai tiks fotosesijai. Belieka pasirinkti pagal jūsų šventės stilistiką, mastą ir biudžetą tinkamiausią viešbutį. Tiesa, turėkite galvoje, kad jei viešbutyje būsite ne vieninteliai svečiai, gali trikdyti privatumo stoka.

Dvaras

Dvaras – prašmatni ir įpareigojanti vieta, labiausiai tinkanti klasikinio stiliaus vestuvėmis. Dvarų privalumų daug – elegantiška, autentiška aplinka, tapsianti nuostabiu fonu fotosesijai, dažniausiai – vaizdingos apylinkės, atokiau nuo miesto triukšmo, privatumas, daug erdvės, nemažai dvarų teikia ir maitinimo ir apgyvendinimo paslaugas. Trūkumai – kaina, bei kai kurie specifiniai dvaro aspektai – gali būti nepatogu atvykti iš miesto, neužtekti nakvynės vietos visiems svečiams ir pan.

Palapinė ar paviljonas

Gana neįprastas, tačiau praktiškas pasirinkimas jei norite švęsti gamtoje, pavyzdžiui, paplūdimyje ar miške, pievoje. Tuomet neteks bijoti, kad šventę sugadins prapliupęs lietus, be to, virš šventės erdvės ištempta palapinė iškart pasiūlo atitinkamą nuotaiką – neįpareigojančią, jaunatvišką, romantišką. Galima net įrengti mažutį palapinių miestelį – jei šventė truks ilgėliau, pasiūlyti palapinėse apgyvendinti to panorusius svečius. Pagrindinės palapinės erdvę galima išplėsti lauke pakabinus lempučių, gėlių girliandų, įrengiant užkandžių staliukus ar barą, šitaip svečiai nebus įpareigoti susispiesti po stogu, o galės laisvai pasklisti aplink palapinę ar paviljoną.

Nuotrauka – wed.lt

Pasirinkus švęsti vestuves būtent šitaip, reikės pasirūpinti daugeliu dalykų: į šventės vietą-stovyklavietę atvežti lauko baldų, rasti maisto tiekėjų, pasirūpinti elektros tiekimu, sanitarine įranga, erdvės puošyba ir t. t.

Savas kiemas ar sodas

Jei jūs arba kas nors iš jūsų artimųjų turi sodybą su erdviu kiemu ar sodu, jame galima surengti pobūvį po atviru dangumi. Tokia vieta savaime suteikia atitinkamą toną šventei – laisvą, neformalų, tarsi mini festivalio gamtoje.  Galima kepti maistą ant grotelių, šokti ant žolės, net įrengti palapinių miestelį, kuriame galėtų apsistoti to panorę svečiai. Žinoma, kaip ir visų švenčių gamtoje atveju, daug lemiantis veiksnys bus oras, todėl reikėtų apgalvoti, ko griebsitės, jei prapliups lyti.

Sodyba Krakila – wed.lt

Kaimo sodyba

Straipsnio įžangoje minėtos kaimo sodybos gali tapti puikia vieta šventei, juolab, kad toks pasirinkimas gerokai supaprastina renginio organizavimą. Dauguma sodybų siūlo ir maitinimo paslaugas ir nakvynę svečiams, be to, dažnai būna įsikūrusios vaizdingose vietovėse, prie miško ar ežero, o tai suteikia šventei dar daugiau patrauklumo. Graži aplinka tampa ir puikiu fonu fotosesijai. Tereikia išsirinkti sodybą, kurios dekoras ir bendra atmosfera jums bus priimtina – nedvelks kaimo turizmo kiču ir nebus pernelyg „valstietiška“.

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą