Koks turi būti vestuvių vedėjas, kad mūsų vestuvės būtų tikrai idealios? Tokį klausimą užduoda kas treti jaunavedžiai. Ir ne be reikalo, nes visiems aišku, kad be gero vedėjo vestuvių šventė gali virsti paprastu baliuku ir net išgertuvėmis su muštynėmis, o ne įspūdingiausia gyvenimo švente jauniesiems ir jų artimiesiems.
Koks gi tas geras vestuvių vedėjas? Ką jis gali ir ko ne?.. Pabandysime pasiaiškinti.
Vestuvių vedėjas – laipteliu žemiau už jaunuosius
Vakaro svarbiausi žmonės, VIP‘ai ir pagrindinės garsenybės bei „celebričiai“ yra jaunieji. Jei vestuvių vedėjas įsivaizduoja, kad jis taip pat yra „celebritis“, labai pagalvokite, ar verta jį samdyti. Renginio metu irgi galima tokiam veikėjui priminti jo vietą, nes PROFESIONALUS vestuvių vedėjas niekada savęs neaukština ir nekelia aukščiau už jaunuosius. Jis yra pati matomiausia persona viso renginio metu, tačiau tai nereiškia, kad pati svarbiausia. Profesionalas puikiai tai žino, nes „žvaigždžių liga“ serga tik pradedantieji, gavę daug dėmesio ir pagyrų avansu.
Vienam nusilenksi, kitam pasturgalį atkiši…
Vestuvių vedėjai dažnai yra kritikuojami dėl humoro jausmo ir manierų. Juokelis lėkštas, tonas pernelyg familiarus, užuominos apie svečius peržengė padorumo ribas – tokie nusiskundimai yra gana dažni po kiekvienų vestuvių. Žemaičiai turi gražų posakį „vienam nusilenksi, kitam – pasturgalį atkiši…“, kuris iliustruoja ir vestuvių vedėjo darbo sunkumus. Visiems svečiams neįmanoma įtikti humoro jausmu, manieromis. Vedėjas – individualybė, žmogus, turintis savo stilių, kalbėjimo manierą, suvokimą, kaip padaryti geriau ir tinkamai valdyti publiką. Dėl to ir pasitaiko nusiskundimų. Patys vedėjai į tokius jau niekaip nereaguoja. Jų darbas yra patikti 90 proc. svečių.
Paprastai renginių vedėjas pasižymi itin universaliu humoro jausmu ir paprastomis, mandagiomis manieromis. Jis yra labai diplomatiškas ir taktiškas tiek su blaiviais, tiek su įkaušusiais vestuvių svečiais.
Darbas su DJ
Dažnai vestuvių planuotojai ir organizatoriai daro didelę klaidą, kai vestuvių vedėjas ir vakaro didžėjus yra samdomi visiškai vienas kitam nepažįstami. Tai klaida. Vestuvių vedėjas privalo pažinoti DJ ir būti su juo bent keletą kartų dirbęs. Kodėl tai svarbu? Gebėjimas laiku paleisti norimą muziką, reaguoti į vedėjo pokštus ir žaidimus – labai reikalingi. Nieko nėra baisiau, kai vedėjas bando raginti didžėjų, kad jis leistų kitokią muziką.
Kitas momentas – kaip vedėjas pristato DJ. Jei tai jo asistentas, tai kai kuriose užduotyse didžėjui tenka išlįsti iš už pulto. Tai nebloga praktika.
Visa tai tampa galima tada, kai vedėjas yra ne kartą dirbęs su didžėjumi.
Kiek kainuoja geras vestuvių vedėjas?
700-1200 eurų.
Jei kainuoja mažiau, reiškia dar neturi pakankamai patirties. Tai nereiškia, kad vedėjas yra neprofesionalus. Jis tiesiog yra pradedantysis ir dar nesurinko pakankamai rekomendacijų. Dėl to dirba kiek mažesnėmis kainomis. Jo programa gali būti net ir geresnė už patyrusių kolegų, tačiau patirties trūkumas kompensuojamas mažesne kaina.
Jei kainuoja daugiau, greičiausiai vedėjas dar yra ir pakankamai žymus žmogus šou versle. Yra ne vienas garsus aktorius, dalininkas, humoristas, kuris veda vestuves. Už vardą reikia mokėti papildomai, nes į TV ir žurnalų viršelius patenka ne visi norintys.
Vestuvių vakaro vedėjas dažniausiai ima mokestį už vakarą, o ne už valandas.
Nepriekaištinga išvaizda – labai svarbu
Vestuvės – gražių žmonių metas. Visi pasipuošę, merginos pasidariusius ypatingas šukuosenas, makiažą. Tai laikas, kai visi nori atrodyti gražūs ne tik prieš svečius ir fotografą, bet ir sau. Akivaizdu, kad renginiui vadovauti irgi turi gražus, tvarkingai apsirengęs, pasitempęs žmogus. Dėl to renginių vedėjai būna madingai apsikirpę ir apsirengę. Vyrai – dažniausiai su kostiumais. Moterys – gana kukliais, neiššaukiančiais rūbais – dėvi kostiumėlius, sukneles.
Profesionalūs vestuvių vedėjai išmano savo darbą. Jie visada žino, kaip valdyti publiką, kaip įtikti įnoringiausiems svečiams ir, žinoma, kaip padaryti jaunųjų šventę pačia įsimintiniausia gyvenime.
Komentarų nėra