Ne paslaptis, jog ruošdamiesi nepaprastai svarbiai gyvenimo šventei – vestuvėms – būsimieji jaunavedžiai pasineria į ilgas vedėjų, muzikantų paieškas. Naršomas internetas, tariamasi su artimaisiais bei draugais, akylai stebimi įvairūs renginių vedėjai – gal kuris patiks? Juk norisi, kad šventė būtų ne tik soti, bet ir įsimintina ir svečiams, ir jos „kaltininkams“.  Tad kaip išsirinkti žmogų, kuriam galėtumėte patikėti šventės „vairą“?

Žinant savo charakterį ir pomėgius, kokio „formato“ šventės norėtumėte, visų pirma turėtumėte išsiaiškinti, kokio tipo vedėjas reikalingas. Tik išsirinkus tinkamo stiliaus renginio vedėją galima tikėtis, jog lūkesčiai pasiteisins.

Šou vedėjai - wed.lt

Yra kelių tipų vedėjai:

ŠOU

Dažniausiai šie vedėjai mėgsta būti dėmesio centre, vestuves paversti nepamirštamu ŠOU – daug triukšmo, aktyvių žaidimų (kartais verčiančių dalyvius rausti, na.. bet žiūrovams būna smagu). Šiai kategorijai priklausantys vedėjai neieško žodžio kišenėj, labai mėgsta juokauti (nesvarbu, ar su močiute, ar su 3 metų vaiku). Jie švenčia kartu su Jumis, tad nenustebkite, jei vedėjas su jumis šoks, fotografuosis/ filmuosis, lauke užsitrauks dūmą ar šiaip jausis labai savas. ŠOU vedėjų kategorijai priklauso nemažai garsių bei visiems žinomų vedėjų, dažniausiai jų vedimo paslaugos būna įkainotos aukščiausia rinkos kaina. Jei norite triukšmingo vakarėlio, tikros vestuvių fiestos – ŠOU kategorijai priklausantys vedėjai – būtent JUMS.

renginių vedėjai - wed.lt

Diplomatiškas vedėjas

Tai toks vedėjas, kuris kalbės savu balso tembru, per daug nerėkaus ir neišsišoks. Nesitikėkite šūkių „heeeeey, chebryte, jūs nerealūs“, „hop hop, leeeeekiam į šokių aikštelę“, bet nemanykite, kad jie nemoka linksminti ir juokauti. Jūsų šventė bus jauki, elegantiška, žaidimai tikrai nevers rausti tiek dalyvaujančių, tiek žiūrovų. Šie vedėjai dažniausiai labai kruopščiai ruošiasi vestuvėms, prieš šventę skiria daug dėmesio bendravimui su jaunaisiais. Dažnai „diplomatiškų vedėjų“ kategorijai priklauso žmonės, turintys ir kitą veiklą/ profesiją, vadinasi, tai jiems nėra vienintelis pragyvenimo šaltinis, todėl jų kaina dažnai yra kiek mažesnė nei „ŠOU“ kategorijai priklausančių vedėjų. Jei nemėgstate kiekviename sakinyje  juokų, o norite elegantiškos ŠVENTĖS, pakilios nuotaikos – rinkitės diplomatišką vedėją.

Vedėjas – muzikantas (2 in 1)

Tai vedėjas, dažniausiai net ne vienas, o keli, tad – vedėjai, kurie ir veda vestuves, ir groja, ir dainuoja. Šiai kategorijai priklausantys vedėjai mėgsta tradicijas. Tad ko tikėtis? Stalo komendantų, užstalės dainų. Jaunajai teks lupti bulvę ar vystyti kūdikį, o jaunasis privalės perkirsti  malką. Dažnai šiai kategorijai priklausantys vedėjai pirmiausia būna daugybę metų dirbę muzikantais, o po to pagalvoję, kad gal ir vedėju būti nėra blogai. Gal ir neblogai. Jei norisi tradicijų, tikrų lietuviškų vestuvių, gyvos muzikos  – vedėjas- muzikantas Jūsų tikrai nenuvils. Tik būtinai pasidomėkite atliekamų dainų repertuaru.

Žinodami, kokio vedėjo norite, be jokios abejonės, turite su juo susisiekti ir užmegzti kontaktą. Atkreipkite dėmesį, kaip jis bendrauja, ar jums patinka jo balso tonas, kalbėjimo tempas, tartis, kirčiavimas, koks jo požiūris į darbą, kaip reaguoja į jūsų pageidavimus. Jei nuspręsite, kad žmogus tinka, – belieka tartis dėl susitikimo.

Straipsnio autorė – renginių vedėja Monika Baltaitė

Komentarų nėra

Parašykite komentarą