Jei planuojate vestuvių šventę su dideliu būriu svečių ir pramogine programa, be vedėjo, ko gera, neapsieisite. Šis žmogus lems labai daug – jis yra tarsi šventinės vestuvių dalies siela, ir gali arba padaryti vakarą labai smagų ir įsimintiną, arba, jei savo darbą atliks nevykusiai, gerokai sugadinti šventės atmosferą. Kaip pasirinkti tinkamą vedėją?

Profesionalumas

Renginio vedėjui reikalingas visas pluoštas asmeninių savybių

Atkreipkite dėmesį į žmogaus profesionalumą – kaip jis (beveik visuomet tai bus vyras) save pristato, kaip atrodo jo tinklapis, kokį įspūdį palieka vaizdo medžiagą (jei galima pamatyti filmuotų jo darbo akimirkų ištraukų), pagaliau, kaip jis bendrauja su jumis – būsimais klientais. Renginio vedėjui reikalingas visas pluoštas asmeninių savybių – ne tik charizma, bet ir psichologijos žinios, mokėjimas bendrauti su įvairia auditorija, gebėjimas improvizuoti, nepasimesti netikėtose situacijose, ir žinoma mandagumas bei takto jausmas, ypač, jei vestuvėse bus ir vyresnio amžiaus, konservatyvesnių žmonių – tokiu atveju lengvabūdiški juokeliai ar netaktiškos užuominos tikrai netiks. Be abejonės, jei tuokiasi skirtingų tautybių žmonės ir vestuvėse bus kitakalbių svečių, vestuvių vedėjas turėtų mokėti atitinkamą užsienio kalbą (rusų, anglų, vokiečių ir pan.).

vestuvių vedėjas Linas Cinkutis - www.wed.lt
Nuotraukos autorius – mantasjanavicius.lt

Biudžetas

Brangiau ne visada reiškia geriau

Suprantama, jūsų pasirinkimą lems ir biudžetas, tačiau atminkite, kad brangiau ne visada reiškia geriau. Atpažįstami veidai – populiarūs artistai, pramogų pasaulyje besisukantys žmonės – už savo paslaugas visuomet prašo didesnių sumų, tačiau tai nereiškia, kad jie darbą atliks geriau, nei mažiau garsūs, bet tokie pat patyrę ir profesionalūs renginių vedėjai.  Tiesiog samdydami žmogų iš šou pasaulio, mokėsite dar ir už vardą.  Jūsų poreikiams gali puikiai tikti ir mažiau žinomas vedėjas, jei jis yra geras savo srities specialistas.

Dainius Palivonas - www.wed.lt
Nuotraukos autorius – mantasjanavicius.lt

Lukesčiai

Būtina susitikti ir pabendrauti gyvai

Su vestuvių vedėju, kurio paslaugas ketinate užsisakyti, būtina susitikti ir pabendrauti gyvai. Aptarkite savo lūkesčius, pasidalinkite savo vizija, idėjomis, o vedėjas savo ruožtu pasiūlys jums savų minčių arba ir visą jau paruoštą programą, kurią jums beliks patvirtinti ar pakoreguoti. Nesutikite su staigmena – reikėtų žinoti didžiąją dalį programos, antraip galite skaudžiai nusivilti, jei šventės eiga neatitiks jūsų ir jūsų svečių lūkesčių ir tiesiog netiks jūsų skoniui. Kartais renginių vedėjai pasiūlo visą paslaugų kompleksą – savo, kaip vedėjo paslaugą, bei pramoginę programą, kurios atlikėjus (dainininkus, iliuzionistus, ir pan.) parūpina pats vedėjas. Rinktis tokią nuo A iki Z sudėliota programą gali būti pigiau, nei samdyti kiekvieną atlikėją atskirai – tai reikėtų iš anksto aptarti su būsimu šventės vedėju. Nebijokite ir derėtis – jei samdote žmogų ne sezono metu, darbo savaitės viduryje ir pan., gali būti, kad paslaugų kaina jums bus palankesnė.

Nemėginkite rasti daugiafunkcinio vestuvių vedėjo

Dar vienas svarbus dalykas – taupydami nemėginkite rasti daugiafunkcinio vestuvių vedėjo, kuris būtų ir didžėjus, ir dainininkas, ir užsiimtų kitokiais papildomais darbais. Profesionalus renginio vedėjas nestovi prie įgarsinimo pulto ir nevykdo kitokių antraeilių funkcijų, jo darbas – kurti vakaro atmosferą ir bendrauti su svečiais, o techniniais aspektais pasirūpinti turėtų atitinkamų specialistų komanda. Tik galėdamas ramiai ir netrikdomas dirbti savo darbą, vedėjas  pasirodys geriausiai ir suteiks jums ir jūsų svečiams smagiausių akimirkų.

Parengė www.wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą