Kaip išsirinkti vietą vestuvių pokyliui?

„Kur vyks Jūsų vestuvės?“ – ne veltui šis klausimas yra vienas dažniausiai užduodamų būsimiems jaunavedžiams. Vestuvių vieta – labai svarbus klausimas, kurį jaunieji išsprendžia pačioje vestuvių planavimo pradžioje. Ir, iš tiesų, nors apsispręsti dėl tinkamos vietos gali atrodyti labai sunku, tai padarius, palengvėja visas vestuvių organizavimo procesas.

Taip yra todėl, kad pasirinkta šventės vieta turi labai didelę įtaką visai vestuvių šventės koncepcijai: vienoks garderobas, maistas ir dekoras tiks prabangiam restoranui didmiesčio širdyje ir visai kitoks miško trobelėje. Iš esmės šventės vieta „nusprendžia“, koks bus šventės stilius, todėl ją reikia rinktis neskubant, atsakingai ir gerai apgalvojus. Prieš pradėdami žvalgytis po skirtingas pokylių vietas, turite būti nusistatę keletą kriterijų – tai preliminarus žmonių skaičius, suma, kurią galite skirti šventės vietai ir bendras vestuvių stilius.

Žmonių skaičius

Į žmonių skaičiaus kriterijų reikia žvelgti labai atsakingai: jei šventės vieta bus per maža arba per didelė, tai stipriai apkartins Jūsų dieną. Reikia atsiminti, kad prie stalų žmonės turi jaustis laisvai, nesusispaudę, neturi būti keblu atsikelti nuo stalo, reikia ir pakankamai vietos šokiams ar maloniam pasišnekučiavimui tarpusavy. Vis dėlto klaidą daro ir tie, kurie užsisako didesnę salę „dėl viso pikto“. Jeigu patalpa pritaikyta 100 žmonių, o į Jūsų šventę atvyks vos 40 ar 50, jausitės nejaukiai, be to gali būti sunku visus sutelkti bendrai veiklai. Taigi dar prieš ieškodami vietos savo šventei sudarykite svečių sąrašą, kuris vėliau galės pakisti tik labai nežymiai.

Biudžetas

Kitas svarbus dalykas – biudžetas. Dar prieš ieškodami vietos, nuspręskite, kiek galite skirti tam pinigų. Kainų įvairovė šioje srityje yra stulbinanti, nuo kelias dešimtis tūkstančių kainuojančių dvarų iki visiškai nemokamų restoranų salių. Apsisprendę, kad šventės vietai norite išleisti kuo mažiau pinigų, geriau rinkitės restoraną, kuriame greičiausiai reikės sumokėti tik už maistą ir gėrimus. Tačiau šiuo atveju svečiai po šventės turės išvykti namo. Jeigu norite, kad svečiai pasiliktų nakvoti, geriau ieškoti šventei tinkamo viešbučio su restoranu arba sodybos. Jų nuomos kainos taip pat labai įvairios ir priklauso nuo vietos, stiliaus ir kitų aspektų – suraskite Jūsų kišenę atitinkančius variantus ir visus juos išanalizuokite.

Šventės stilius

Kaip jau minėta, vestuvių vieta labiausiai atskleidžia šventės stilių. Tad prieš leisdamiesi į paieškas, apsispręskite kokio stiliaus šventės norite, ar Jums artimesnė klasika, prabanga, o galbūt neįsivaizduojate savo dienos be gamtos ar senove dvelkiančių daiktų auros… Ne visi apie tai pagalvoja, bet vestuvių šventės vietai įtakos turi ir vestuvių programą. Tik žinodami ko norite, surasite sau tinkamiausią vietą. Jeigu jau apsisprendėte dėl šventės stiliaus, negaiškite laiko vartydami visus skelbimus ir domėkitės tik tais, kurie atitinka Jūsų viziją.

Išsirinkus šventės vietą jaunuosius dažnai apima euforija – svarbus darbas padarytas, tačiau turite išlikti budrūs iki galo. Būtinai išsinagrinėkite sutartį, kurią pasirašysite su vietos savininkais, užduokite visus Jums rūpimus klausimus, raštu užtvirtinkite atvykimo ir išvykimo laiką, paslaugas, kurias gausite už atitinkamą sumą ir t. t.. Nepamirškite, kad kartais tai kas Jums atrodo savaime suprantama (vazos gėlėms, kėdės, staltiesės ar pan.), savininkams gali atrodyti kitaip ir jie pareikalaus už tai mokėti papildomai. Taip pat jeigu turite pakankamai laiko, apžiūrėkite šventės vietą tuo pačiu metų laiku, kuriuo ir vyks Jūsų vestuvės (t. y. prieš metus), arba bent jau paprašykite, kad šeimininkai parodytų tokiu laiku darytų nuotraukų, nes tai kas labai jaukiai ir mielai atrodo žiemą, pavasarį ar vasarą gali Jus nuvilti. Ir, žinoma, nepamirškite pasidomėti kitų jaunavedžių atsiliepimais.

Teisingai pasirinkta šventės vieta – pusė šventės sėkmės, tad ieškokite paties geriausio varianto pačioms geriausioms vestuvėms!

Parengė – wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą