Jei jus pakvietė į vestuves, atsiras ne tik malonių pasiruošimo darbų – nutarti, kaip pasipuošti, pasigražinti, kaip šmaikščiau pasveikinti jaunuosius, ir t.t., bet ir teks išspręsti vieną kebliausių klausimų – ką dovanoti jaunųjų porai? Bepigu, jei jaunieji pateikia pageidavimų, arba bent užuominų, kokių dovanų lauktų. ­Žinoma, galima jų ir tiesiog pasiteirauti, tačiau ką daryti, jei tokios galimybės neturite, arba jei pora tiesiog šypsosi ir linksmai prašo padaryti jiems staigmeną? Tuomet dovanos – „staigmenos “ ieškojimas gali tapti tikru galvosūkiu…

Anksčiau būdavo paprasčiau

Žmonės tuokdavosi jauni, nesukaupę daug turto, ir būdavo įprasta dovanoti tai, ko prireiks jų bendro gyvenimo pradžiai. Dabar papročiai kitokie – dažnai žmonės tuokiasi vyresni, jau finansiškai nepriklausomi, o ir jauni būdami ne visi skuba tapti sėslūs ir kurti tradicinius namus, todėl puodų rinkinys ar dulkių siurblys vargu ar bus pati tinkamiausia dovana. Kuo gi tuomet nudžiuginti jaunuosius?

Dovana juk turi tikti jų asmenybėms, gyvensenai, atitikti jų pomėgius

Jei besituokiančiųjų porą gerai pažįstate, į šį klausimą atsakyti bus lengviau – dovana juk turi tikti jų asmenybėms, gyvensenai, atitikti jų pomėgius, taigi, tarkime, keliautojus pradžiugintų kelionės bilietai, knygos apie egzotiškas šalis, kvietimas į įdomią ekskursiją ir pan., nutrūktgalviai susižavės skrydžių oro balionu, ekstremalaus sporto treniruote, maisto mėgėjams tiks vakarienė gurmaniškame restorane, gyvūnų mylėtojams patiks gamtos nuotraukų fotoalbumas, o gal net naujas augintinis (jei žinote, kad jie visuomet norėjo, pvz., chameleono arba tam tikros veislės katės) o jei jiedu – aistringi kulinarai ir mėgsta eksperimentuoti virtuvėje, galbūt net minėtasis puodų rinkinys ar koks nors įdomus ir jiems reikalingas virtuvės prietaisas nebus tokia jau netinkama dovana?

Dovanos - www.wed.lt

Atkreipkite dėmesį į pačią šventę, jos pobūdį

Jei šventė kukli, nereikės ir didelių ar prabangių dovanų, jos galės būti labiau simbolinio pobūdžio. Jei vestuvės – ištaigingos, tikėtina, kad ir svečių dovanos bus prabangios – toną visada diktuoja jaunųjų stilius, gyvenimo būdas, konkrečios santuokos aplinkybės. Bendra taisyklė – kuo artimesni jums jaunieji, tuo reikšmingesnė bus jūsų dovana, o jei esate tolimi giminaičiai arba ne patys artimiausi draugai, ir jūsų dovana neprivalo būti didelė ar vertinga – svarbu parodyti dėmesį, kad įteikiant nedidukę, neišsiskiriančią dovanėlę.

Galima ir kooperuotis – keletas draugų arba giminaičių gali įteikti vieną didesnę „jungtinę“ dovaną, tuomet neteks lyginti, kas ką dovanojo, o ir surinkta bendra suma leis nupirkti tai, ko jaunieji galbūt labai norėtų, tačiau nė vienas svečias negalėtų to sau leisti iš individualaus biudžeto…

Jūsų dovana neprivalo būti didelė ar vertinga – svarbu parodyti dėmesį

Dovanos - www.wed.lt

Ką daryti, jei jūsų finansinės galimybės ribotos, tačiau nenorite atvykti į vestuves tuščiomis? Jums pagelbės išradingumas ir fantazija – kad ir smulkią dovanėlę ypatinga padarys originalus įpakavimas, šmaikštus palinkėjimas, simbolinė, galbūt tik jums ir jauniesiems žinoma jos reikšmė. Dar puikiau, jei esate nagingi ar užsiimate kokiu nors praktišku hobiu ir galite dovanoti savo rankdarbių ar savos kūrybos meno kūrinių – suasmenintos, rankų darbo dovanos visuomet įgauna papildomos vertės. Galų gale, juk jauniesiems turbūt žinoma jūsų turtinė padėtis, todėl jie supras ir nesupyks, iš jūsų negavę kelių tūkstančių eurų vertės dovanos, jei tokios įteikti negalite. Na, o jei yra atvirkščiai – lėšų jums netrūksta, o užtat vaizduotė nėra jūsų stiprybė, vis dėlto nedovanokite tiesiog pinigų vokelyje. Juk pinigus galima įdomiai ir patraukliai pateikti – paslėpti kiaulėje taupyklėje, įdėti į dailiai puoštą skrynelę, ir pan. Svarbiausia, kad dovana sukurtų gerą nuotaiką!

Parengė www.wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą