„Pastaruoju metu visi aplinkui tuokiasi“ – ar teko ištarti šiuos žodžius? Jei taip, vadinasi, Jūsų aplinkoje atėjo šeimų kūrimo metas. Paprastai, bendraujame su panašaus amžiaus, socialinės padėties ir pasaulėvokos žmonėmis, todėl natūralu, kad tam tikri pokyčiai, pavyzdžiui vedybos, artimųjų rate įvyksta panašiu metu. Atrodytų, kad tai ne problema, juk kuo daugiau švenčių, tuo smagiau, bet dažnai būsimi jaunieji jaučiasi sutrikę, nes nežino, kaip nustebinti savo artimuosius, kurie pastaruoju metu jau dalyvavo ne vienose vestuvėse.

Tačiau su „visko mačiusių“ iššūkiu nuolat susiduriantis vestuvių vedėjas Tomas Grigaitis, ramina, kad kiekviena šventė yra individuali ir nepakartojama, todėl pernelyg krimstis nereikėtų. Wed.lt paklausė vedėjo, kokių žingsnių turi imtis jaunieji, norėdami nustebinti daug vestuvių mačiusius svečius.

Kiek vestuvių turi būti įvykę artimoje aplinkoje per pastaruosius metus ar dvejus, kad jaunieji turėtų pagrindo nerimauti, jog nebus kuo nustebinti savo šventėje?

Tokio skaičiaus nėra. Aš per metus matau ne kelias, o keliasdešimt vestuvių ir ranką prie širdies pridėjęs galiu pasakyti, kad kiekviena šventė būna kitokia, išskirtinė ir vienintelė.

Tomas Grigaitis - wed.lt

Na taip, suknelė, vieta, dekoras – čia variantų daugybė, bet pati vakarėlio eiga, tokios tradicijos kaip puokštės metimas, pirmasis šokis, šeimos židinys, tortas kartojasi, o kiekviena pora nori, kad jų šventė būtų išskirtinė, ką daryti?

Į mane dažnai kreipiasi poros, kurios išvardija ilgiausius sąrašus dalykų, kuriuos jau matė artimųjų vestuvėse, jų balsuose kartais girdžiu nevilties gaidelę, natūralu, juk žmonės nenori, kad jų šventė būtų tik „dar vienos vestuvės“, jie nori ir sau, ir artimiesiems suteikti įspūdžių, palikti prisiminimų. Tokias poras nuraminu, kad nebūtina atsisakyti visiškai visko, ką jau yra matę, tereikia žvelgti šiek tiek kitaip. Kiekvienas profesionalus vestuvių vedėjas, tikrai sugalvos ne tik naujų užsiėmimų vakaro metu, bet ir pagrindines tradicijas įvilks į naują rūbą. Visada klientams pabrėžiu, kad vestuves originaliomis padaro ne tik vedėjo išmonė, bet ir jaunųjų noras kurti savo šventę.

Ką turite omenyje?

Iš patirties galiu pasakyti, kad stebuklai gimsta diskusijose. Netradiciniai, būtent tai porai labiausiai tinkantys sprendimai, negali ateiti iš niekur, reikia daug kalbėtis. Kiekviena pora yra kitokia, vieni galbūt nustebins svečius savo pirmąjį šokį pakeitę daina, o kiti pakvietę visus į ledo areną. Viską – pasitikimą, šokį, šeimos židinio perdavimą, puokštės metimą, torto pjovimą – galima įvilkti į naują rūbą, bet kad tas rūbas derėtų, jis turi atspindėti jaunųjų porą, jų charakterį, pasaulėžiūrą.

Tą pasaulėžiūrą turi perprasti visi paslaugų teikėjai, todėl bendrauti, atvirai pasakoti, kas labiausiai patinka, kokios yra Jūsų svajonių vestuvės, būtina. Kartais įvyksta neįtikėtini dalykai ir, pavyzdžiui, sodybos šeimininkai įsiklausę į vienos poros svajones, nusprendžia pakeisti aplinką apsodindami ją jaunosios mėgstamiausiomis gėlėmis, ar netgi pastatydami naują pavėsinę – tokių dalykų mano praktikoje pasitaikė ne vienas. Žinoma negalima tikėtis, kad kaimo sodyba staiga pavirs karalių rūmais, bet kalbėti, leisti paslaugų teikėjams Jus kuo geriau pažinti yra būtina, tik taip jie galės padėti sukurti išskirtinę, tik Jūsų, šventę.

O ką daryti, jei tik vakaro metu paaiškėja, kad dauguma svečių jau yra „viską“ matę, ar jie linkę tai nutylėti?

Būna visaip. Iš tiesų, žmogus, kuris žino kaip rutuliosis viena ar kita veikla vakaro metu, dažnai nori tuo garsiai pasidalyti, taip tarsi užbėgdamas į priekį, tačiau vedėjas labai greitai pajaučia ar tokių žmonių yra ir čia jau jo profesionalumo reikalas improvizuoti scenoje taip, kad įdomu būtų visiems. Ne veltui, įvairiuose improvizacijos meno kursuose dažniau sutiksi vestuvių vedėją, nei aktorių.

Tomas Grigaitis - wed.lt

Kokių privalumų galima įžvelgti tokioje „dešimt vestuvių per metus“ situacijoje?

Privalumų yra daugiau nei trūkumų. Didžiausias privalumas – rekomendacijos. Visada sunku išsirinkti iš gausybės paslaugų teikėjų, baisu nesusidurti su sukčiais ir panašiai, todėl artimųjų rekomendacijos yra labai vertingos. Be to, jei patys būsimi jaunieji dalyvavo ne vienose vestuvėse, gali pasimokyti iš kitų klaidų, geriau suprasti, ko nori savo šventėje. Niekada nereikia bijoti kreiptis į matytą ir patikusį vedėją, atlikėjus ar kitus paslaugų teikėjus, manant, kad tie patys žmonės, viską darys taip pat. Tiesiog pasakykite, kad jau matėte jų darbą, papasakokite kas labiausiais įsiminė, kas patiko ir kiekvienas profesionalas į tai atsižvelgdamas pasiūlys tik Jums pritaikytas savo paslaugas.

Ir pabaigai, vienas patarimas visiems jaunavedžiams…

Nesistenkite nieko perspjauti ir su niekuo konkuruoti, stenkitės, susikurti tokią šventę, kokios norite ir kokioje gerai jausitės tiek Jūs, tiek Jūsų svečiai.

_________________________
Renginių vedėjas Tomas Grigaitis
Redaktorė Ginatrė Dobilaitytė

Komentarų nėra

Parašykite komentarą