Yra dalykų, kuriuos jaunieji visada norėtų pasakyti savo svečiams, ne tik jaunieji, bet ir paslaugų teikėjai. Kartais svečiai nenorėdami, bet trukdo šventės eigai, pridaro rūpesčių. Būkime pavyzdingi, kultūringi. Būkime patys geriausi svečiai!
- Į kvietimą pasistenkite atsakyti kuo skubiau. Iki nurodytos datos atsakyti būtina. Delsdami, jūs vilkinate visą pasiruošimą vestuvėms, keliate stresą jauniesiems. Atsakykite konkrečiai. Nevyniokite į vatą.
- Į vestuves kviečiami tik žmonės, kurie yra paminėti kvietime. Jei turite vaikų ir jie kvietime nėra nurodyti, tai greičiausiai jaunieji nebus pasirengę mažiems svečiams, todėl norėdami vestis vaikus būtinai atsiklauskite, kitaip galite sukelti papildomų problemų, nereikalingų emocijų. Jokiu būdu nesiveskite jokio papildomo „draugo“, jei jis nėra kviestas arba jūsų kvietime nėra nurodyta, kad galima atsivesti savo svečią.
- Jei į vestuves vežatės vaikus, nepamirškite, kad tik jūs esate už juos atsakingi, ypač, jei vestuvėse nebus papildomo užimtumo vaikučiams. Gerbkite jaunavedžių triūsą, sukurtą grožį, nepridarykite papildomų rūpesčių, kad kiti svečiai ir jaunavedžiai tyliai negalvotu, kad visgi vaikams vestuvėse ne vieta.
- Savo rūpesčius palikite namuose, pasiimkite tik gerą nuotaiką. Niūrūs veidai gadina visą šventės atmosferą.
- Pasirūpinkite tvarkinga apranga: ji turėtų atitikti vestuvių „dress kodą“, stilių, neturėtų būti iššaukianti, privalo atitikti etiketo reikalavimus. Jokiu būdų net negalvokite apie tokius dalykus, kaip : „būtinai turiu atrodyti geriau už nuotaką“. Nepamirškite, kas turi būti svarbiausias tą dieną.
- Šiais laikais nebereikia klausti: ko norėtumėte dovanu? Jei dovana nėra nurodyta, tai savaime aišku, kad jaunieji tikisi gauti pinigų. Neapkraukite nereikalingais daiktais jaunos šeimos. Kiek pinigų dera dovanoti? Tokio atsakymo nėra. Tiesiog, jei nesate artimas giminaitis, tai nereikia persistengti, bet ir nenuvertinkite žmonių indėlio į svečią. Jei šventė su nakvyne, tai jaunieji vienam svečiui išleidžia apie 50- 100 eur. Įvertinkite ir tai. Taip pat pagalvokite kokiame įpakavime dovanoti pinigus.
- Jei kvietime nurodyta: nedovanoti gėlių arba konkretus noras, tai padarykite, kaip prašoma. Vietoje gėlių geriausia sugalvoti kažką originalaus. Gėlės nuvysta, o kainuoja ne pigiai.
Atvykite nors truputėlį anksčiau
Jokiais būdais nevėluokite į santuokos ceremoniją- tai svarbiausia vestuvių dalis. Kitaip, ko dar ten važiuoti?
- Ceremonijos metu išjunkite mobilų telefoną, nevaidinkite fotografo, nekaišiokite telefono, fotoaparato šventės fotografui į kadrą. O šventės įkarščio metu kaip tik stenkitės pagaudyti gerų kadrų, ypač tada, kai nebėra fotografo. Kartais geriausi dalykai lieka neįamžinti.
- Stenkitės neišgerti daug alkoholio po ceremonijos, fotosesijos metu, kad nebūtumėte pirmasis nuėjęs miegoti. Nepraleiskite svarbiausios vestuvių dalies ir tradicijų, kurios užsibaigia apie vidurnaktį.
- Jokiu būdu neprieštaraukite šventės planuotojui, koordinatoriui, fotografui, vedėjui ar kitam šventės paslaugų tiekėjui. Neprašykite fotografo, kad jus fotografuotų, nenurodinėkite Šventė ne jūsų. Atsižvelkite į tai, ko jūsų prašo šventės paslaugų teikėjai. Nesiūlykite jiems alkoholio.
- Geriausias tostas tas, kurį sakote iš širdies. Geriau papasakokite kokią smagią istoriją, kurioje dalyvavote su vienu iš jaunavedžių. Tai bus pats tobuliausias tostas. Į atvirutę taip pat rašykite ką nors iš širdies, ne iš interneto… Nevilkinkite savo kalbos ir sveikinimo. Būkite lakoniškas.
- Stenkitės nesijausti visatos centru kito žmogaus šventėje: dramos, išsišokimai, jūsų gabumų rodymas visą vakarą gali sujaukti šventę. Neprašykite muzikantų ar DJ, kad ištisai leistų tik jums patinkančią muziką. Šventėje jūs ne vienas. Pasistenkite nesakyti ilgų kalbų ir tostų. Nesakykite kalbos apie mirusiuosius, jei apie tai neužsimena patys jaunieji. Būkite kultūringi.
- Nepadauginkite alkoholio, neišsišokite. Nesugadinkite jaunavedžiams šventės.
- Pasistenkite būti šventės vietoje, kai vyksta pagrindiniai akcentai: tostai, linkėjimai, jaunavedžių šokis, tradiciniai elementai.
- Nesudaužykite, nesulaužykite šventės vietos daiktų, nes jaunieji už kiekvieną lūžį, dūžį moka, kaip už naują daiktą. Nesukelkite tokių problemų, o jei taip atsitiktų, pasiūlykite atlyginti padarytą žalą. Būtinai atlyginkite.
- Kad ir kaip šokote iki paryčių, stenkitės į pusryčius ateiti nurodytu laiku, nes galite likti ir be jų.
- Iš šventės vietos išvykite kiek anksčiau, nei nurodyta kvietime. Jaunieji pavargsta, visi nori pailsėti, susitvarkyti. Svečią nemalonu raginti išvykti.
Neapkalbinėkite vestuvių, nesiskųskite jaunavedžiams ir jų artimiesiems, kad buvo kažkas blogai. Tobulybei ribų nėra.
Straipsnio autorė vestuvių planuotoja Iveta – noriuisteketi.lt
Komentarų nėra