Ar vestuvėms reikia profesionalaus fotografo bei operatoriaus?

Vestuvės – ypatinga šventė, kurios prisiminimus, be abejonės, norime įamžinti. Ar būtina šiai užduočiai samdyti profesionalų fotografą, galbūt pakaks svečių užfiksuotų kadrų?

Atsakymą, ko gero, lems jūsų lūkesčiai. Neginčytina – gerą akį turinčių svečių, kad ir mėgėjiškomis kameromis spontaniškai pagautos žavios akimirkos ar „sumedžioti“ gražūs kadrai atras vietos jūsų vestuvių fotoalbume. Tačiau, jei norite būti tikri, kad bus užfiksuoti visi svarbiausi šventės momentai, o nuotraukose atrodysite kaip įmanoma gražiau, tikriausiai vis dėlto nuspręsite kreiptis į profesionalus.

vestuvių fotografai, filmuotojai - www.wed.lt

Neįpareigokite svečių

Tiesa, jei tarp jūsų draugų ar artimųjų, kurie dalyvaus vestuvių šventėje, yra profesionalių fotografų ar puikiai fotografuojančių mėgėjų, gali kilti pagunda tiesiog draugiškai jų paprašyti, kad įmažintų jūsų šventę. Gali būti, kad ir pats fotografas ar fotografė ir neprašyti neatsispirs pagundai nufotografuoti ypač gražias akimirkas, arba geranoriškai pasisiūlys pabūti šventės metraštininkais. Vis dėlto atminkite – šie žmonės yra jūsų svečiai, jie pakviesti tam, kad mėgautųsi švente drauge su jumis, o gavę pareigą įamžinti jūsų vestuves, jie negalės atsipalaiduoti ir bus priversti nuolat ieškoti geriausių kampų, pozų ir įdomiausių vaizdų, kitaip tariant, šventė jiems pavirs darbu. Jei svečiai savanoriškai spragteli fotoaparatu vieną ar kitą kartą, puiku, bet prašyti jų tai daryti visą laiką, neoficialiai ir be atlygio, nederėtų.

Kaip rinktis profesionalą?

Nusprendus kreiptis į profesionalų fotografą, jį galima rinktis ir vien iš darbų pavyzdžių – peržvelkite jo tinklapyje publikuojamas jo darytas nuotraukas, apsvarstykite, ar jums patinka toks braižas, jei taip – puiku! Vis dėlto idealiausia būtų, jei tik yra galimybė, susitikti ir pasikalbėti, aptarti jūsų lūkesčius, papasakoti apie planuojamą vestuvių programą, vietą, svečių skaičių ir t.t. Tuomet vestuvių fotografas žinos, kokių darbo sąlygų tikėtis, galbūt atitinkamai parinks naudojamą techniką ir pan. Papasakokite, kokių nuotraukų norėtumėte, fotografui bus pravartu ir šiek tiek pažinti jus, kaip porą, kad žinotų, koks jūsų temperamentas, kokių spontaniškų nuotraukų galima tikėtis, kokiu kampu jus geriausia įamžinti. Drąsiai užduokite kontraversiškus klausimus, pvz. ką fotografas daro jei jaunieji nefotogeniški ir pan. Jums taip pat bus pravartu susipažinti su žmogumi, kuris bus šalia didžiąją dalį šventės – jis turėtų mokėti bendrauti su svečiais, būti pastabus, tačiau nepastebimas, neįkyrus, mandagus.

vestuvių fotografai, filmuotojai - www.wed.lt

Panašios taisyklės galioja ir nusprendus vestuves filmuoti. Filmo, kitaip nei nuotraukų, nepavyks retušuoti, jame būsite užfiksuoti tikri, autentiški, jame ir itin ryškiai matysis jūsų emocijos bei bus justi vestuvių atmosfera. Vestuvių vaizdo siužeto peržiūra kaskart suteiks galimybių iš naujo išgyventi šią ypatingą dieną, todėl jei esate itin jausminga pora, sprendimas vestuves ir filmuoti, ir fotografuoti – suprantamas. Jūsų pasirinktas operatorius turėtų žinoti, kuriuos momentus jums labiausiai norėsis įamžinti, kokios trukmės turėtų būti sumontuotas galutinis filmas. Žinoma, jis turėtų būti tikras profesionalas, naudojantis kokybišką techniką, turintis gerą skonį ir mokėsiantis galutiniame vaizdo siužete įdomiai pateikti gražiausias šventės akimirkas.

Parengė www.wed.lt

Komentarų nėra

Parašykite komentarą